Bursa'daki çöp evde bulunan Cem, taburcu olma yolunda

Bursa’da, çöp bir evde bitkin bir halde bulunan 9 yaşındaki Cem Muhammet A.’nın durumu, gündeme oturmuştu.

16 gündür Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Hastanesi’nde tedavi altında olan Cem Muhammet A., gün geçtikçe sağlığına kavuşuyor.

Cem Muhammet A.’yı ziyaret eden AÜ Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan ve Hastane Başhekimi Prof. Dr. Yıldıray Çete, çocuğun sağlık durumuna ilişkin açıklamalarda bulundu.

“İki gündür Muhammet’i neşeli görüyorum”

İHA’nın haberine göre; Rektör Prof. Dr. Özlenen Özkan, şu açıklamalarda bulundu:

“İki gündür Muhammet’i neşeli görüyorum. Bu çok mutlu ediyor bizi. Doktorlarımızdan aldığımız son bilgilerde de vücutsal olarak bir sıkıntısı yok. Her gün istediğimiz kiloları kazanıyoruz. Şu etapta sadece psikiyatri tedavi ön planda gözüküyor.

Bursa'daki çöp evde bulunan Cem, taburcu olma yolunda VİDEO

“Çok yakın bir zamanda taburcu olması planlanıyor”

Hocalarımız ne zaman uygun görürlerse, yakın taburculuğu. Aile Bakanlığı, Sosyal Hizmetler ve doktorlarımızla ortak bir karar verip, taburculuğuna yavaş yavaş karar verecekmişiz gibi duruyor. Çok yakın bir zamanda taburcu olması planlanıyor. Bundan sonraki süreçte çocuk doktorlarımız ve psikiyatristlerimiz takibini sağlayacak.

Bursa'daki çöp evde bulunan Cem, taburcu olma yolunda

“Oyun oynuyor, gülüyor, herhangi bir desteğe ihtiyacı yok”

Artık yaşıtları gibi oyun oynuyor, gülüyor, herhangi bir desteğe ihtiyacı yok. Çok iştahlı zaten. Bütün gün bir sonraki öğünü dört gözle bekliyor. Gelen her şeyin hepsini yiyor. Acaba gideceği yerde huzursuz olur mu diye düşünüyoruz ama sonuç olarak bir yerden başlanılacak. Bundan sonraki süreçte onun gittiği yerlerde güven dolu, mutlu ve huzurlu olmasını diliyoruz.”

“Bütün gün puzzle yapıyor”

Hastane Başhekimi Prof. Dr. Yıldıray Çete de, Cem Muhammet’in hedef kilosuna ulaştığını aktararak, “Bundan sonra ayakta kontrollere gelecek. Özellikle haftada birkaç gün olmak üzere psikiyatri kontrollerine gelecek. Şu anda hedef kilosuna ulaşmış durumda, bütün gün puzzle yapıyor ve keyfi yerinde.” ifadelerini kullandı.

Bursa'daki çöp evde bulunan Cem, taburcu olma yolunda

Bursa'daki çöp evde bulunan Cem, taburcu olma yolunda