Petrol
115.32
1.01%
Euro
17.4088
-0.86%
Dolar
16.1911
-0.96%
Altın
964.88
-0.79%
Borsa
2439
0.00%
Bitcoin
474.898
-0.73%
27ºC
İstanbul
Güneşli 27 C

  DEAŞ'ın sözde sağlık emiri yakalandı

  DEAŞ'ın sözde sağlık emiri Kefah Basheer Hussain ve kırmızı bültenle aranan iki kişinin aralarında olduğu 14 kişi yakalandı.
  • AA
  • 24.01.2018 - 02:15
  DEAŞ'ın sözde sağlık emiri yakalandı

  Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü İstihbarat ve Terörle Mücadele Şubelerine bağlı ekipler, aranan şüpheliler için düğmeye bastı. Yakalanan 14 şüpheliden 13'ü çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

  DEAŞ'lı bir grubun Suriye'den Türkiye'ye geçtiğini ihbar alan emniyet güçleri, Şanlıurfa'da operasyon başlattı. Suriye'den Türkiye'ye geçen 12 kişi ile bunlara yardım eden Suriye uyruklu 2 kişi gözaltına alındı.

  DEAŞ ın sözde sağlık emiri yakalandı #1

  IRAKLI DR. HUSSAİN DE YAKALANDI

  Yürütülen çalışmalarda, şüphelilerden 7'sinin Cezayir, 2'sinin Suriye, 2'sinin Irak, birinin Hollanda, birinin Fas asıllı İngiliz ve birinin Mısır uyruklu olduğu tespit edildi.

  Irak uyruklu şüphelilerden Dr. Kefah Basheer Hussain'in ifadesinde DEAŞ'ın sözde genel sağlık emiri olduğunu söylediği öğrenildi.

  İfadesinde uzmanlık alanının romatoloji olduğunu belirten Hussain'in, Irak'ta 2004'te Tevhid ve Cihad Grubu'nun kurucuları arasında bulunduğu, ardından Irak'ta El Kaide örgütünde faaliyetlerine devam ettiği, terör örgütü DEAŞ'ın kurucuları arasında yer aldığı, örgütün genel sağlık emiri olduğu ve emrinde sorumlu düzeyde 6-7 emirin daha bulunduğunu aktardığı bildirildi.

  DEAŞ'ın sözde sağlık emiri yakalandı VİDEO

  DEAŞ ın sözde sağlık emiri yakalandı #2

  İKİ KİŞİ KIRMIZI BÜLTENLE ARANIYORDU

  Öte yandan, şüphelilerden Hollanda uyruklu Xaviera Rose-Claire Swagemakers ve Cezayir asıllı Hollanda'da ikamet eden Mokhtar Mekkaoi hakkında Interpol tarafından kırmızı bülten ile arama kayıtlarının olduğu, Fas asıllı İngiltere uyruklu Yunis Benelbadia hakkında ise Interpol tarafından difüzyon (uluslararası arama ve yakalama müzekkeresi) kaydının bulunduğu öğrenildi.

  Şüphelilerden 13'ü çıkarıldıkları mahkemece tutuklanırken, Mısır uyruklu bir kişi ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir