Euro
9.5035
1.77%
Dolar
7.9982
1.41%
Altın
464.53
-0.24%
Borsa
1321
0.51%
10ºC
İstanbul
Çok bulutlu 10 C

  Diyarbakır'da avukat eşini öldüren doktorun ifadesi

  Eşini öldüren cani doktor, "Basında hakkımda çıkan haberler de psikolojimi bozuyor. Bu haberler devam ettikçe psikolojim düzelmeyecek ve savunma veremeyeceğim" dedi.
  • DHA
  • 09.09.2019 - 16:53
  • Güncelleme : 09.09.2019 - 16:53
  Diyarbakır'da avukat eşini öldüren doktorun ifadesi

  Diyarbakır'da, 43 yaşındaki avukat eşi Müzeyyen Boylu'yu, 'tasarlayarak ve canavarca his ile öldürmek' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle yargılanan 45 yaşındaki doktor Mesut Issı'nın, Diyarbakır 7'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanmasına başlandı.

  Diyarbakır da avukat eşini öldüren doktorun ifadesi #1

  BİRÇOK AVUKAT KATILDI

  Sabah saatlerinde yapılan duruşmaya; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatları, Türkiye Barolar Birliği Yönetim Kurulu üyesi Filiz Saraç ve Ankara, Sinop, Kırklareli, Adana, Şırnak, Mersin, Adıyaman, Kocaeli, Aydın, Erzurum, İzmir, Siirt, Trabzon, Gaziantep, İstanbul, Şanlıurfa, Batman, Bursa, Van, Tekirdağ, Edirne, Bingöl, Bursa, Konya ve Antalya barolarından katılım sağlandı.

  Diyarbakır da avukat eşini öldüren doktorun ifadesi #2

  BAKANLIĞIN MÜDAHALLİĞİ KABUL EDİLDİ

  Mahkeme heyeti; Barolar Birliği, Barolar ve STK'ların müdahillik taleplerini, Müzeyyen Boylu'nun avukatlık mesleği nedeniyle öldürülmediği ve suçtan zarar görme koşulu oluşmadığı gerekçesiyle reddederek, sadece Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın müdahillik talebini kabul etti.

  Diyarbakır da avukat eşini öldüren doktorun ifadesi #3

  "BASINDA ÇIKAN HABERLER PSİKOLOJİMİ BOZUYOR"

  Avukatların savunmasının ardından söz alan sanık Mesut Issı, psikolojik tedavi gördüğünü, tedavisi bittikten sonra savunma yapacağını söyledi. Issı, "Psikolojim bozuk ama tedavim bitince sağlıklı beyan verebileceğim. Basında hakkımda çıkan haberler de psikolojimi bozuyor. Bu haberler devam ettikçe psikolojim düzelmeyecek ve savunma veremeyeceğim." dedi.

  4 KASIM'A ERTELENDİ

  Kararını açıklayan mahkeme heyeti, sanık Issı'nın tutukluluk halinin devamına, bir sonraki duruşmanın 4 Kasım 2019'da görülmesine karar verdi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir