Euro
10.08
0.41%
Dolar
8.2788
0.08%
Altın
488.39
-0.02%
Borsa
1.461
0%
Bitcoin
469.446
-4.43%
9ºC
İstanbul
Güneşli 9 C

  İstanbul’da amcasını vahşice öldüren yeğenin cezası belli oldu

  Amcasını önce silahla öldürüp, ardından cesedi parçalayan ve parçalarını İstanbul’un çeşitli noktalarına atan Fahrettin Öztürk'e ve arkadaşına, ağırlaştırılmış müebbet cezası verildi.
  • İHA
  • 15.04.2021 - 11:00
  • Güncelleme : 15.04.2021 - 11:40
  İstanbul’da amcasını vahşice öldüren yeğenin cezası belli oldu

  İstanbul Başakşehir’de bulunan iş yerinde tartıştığı amcası Rifat Rıza Öztürk’ü abdest aldığı esnada önce silahla vurup, ardından parçalara ayırarak İstanbul’un çeşitli bölgelerine atan sanık Fahrettin Öztürk'ün yargılandığı davada karar çıktı.

  2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde gerçekleşen duruşmaya, tutuklu sanıklar Fahrettin Öztürk ile Ferhat Yılmaz ile avukatları ve müştekiler; Meryem, Sümeyye, Gamze Vasfiye, Ahmet İhsan Öztürk ile avukatları katıldı.

  “İDAM EDİLMESİNİ İSTİYORUM”

  Maktulün eşi Meryem Öztürk, “Sanıkların idam edilmesini istiyorum.” ifadelerini kullandı.

  Maktulün kızı Gamze Vasfiye Öztürk ise “Bu anlatılabilecek bir acı değil. Ailem çok mutsuz. Bir babanın gölgesini hiçbir şey tutmuyor.” dedi.

  Maktulün oğlu Ahmet İhsan Öztürk de “Bu adamlar benim gençliğimi elimden aldı. Ben babamın kolsuz cesedini gömmek zorunda kaldım.” dedi.

  “26 AYDIR TUTUKLUYUM, MAĞDURUM”

  Son sözleri sorulan sanık Fahrettin Öztürk, “Takdir mahkemenindir.” dedi.

  Diğer tutuklu sanık Ferhat Yılmaz ise “Savcılık mütalaasına katılmıyorum. 26 aydır tutukluyum ailemle birlikte mağdur durumdayız. Olaydan sonra güvenlik güçlerine olayı anlatmadığım için çok pişmanım.” diyerek, beraatini istedi.

  AYRI AYRI AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET CEZASI

  Mahkeme heyeti, Fahrettin Öztürk ve Ferhat Yılmaz’ı ‘tasarlayarak kasten öldürme ve delilleri ortadan kaldırmak’ suçundan ayrı ayrı ağırlaştırılmış müebbet hapsine, ‘ruhsatsız silah taşıma ve bulundurma’ suçundan ayrı ayrı 2 yıl hapis ve 1500 TL adli para cezasına çarptırdı.

  Tutuksuz yargılanan sanık Fatih Demir ve Turgut Kundakçı’nın da ‘suç delilerini yok etme, gizleme veya değiştirme’ suçundan 4 yıl hapis cezasına hükmetti.

  İstanbul’da amcasını vahşice öldüren yeğenin cezası belli oldu #1(RİFAT RIZA ÖZTÜRK İLE KIZI GAMZE VASFİYE ÖZTÜRK)

  “10 GÜN PARÇALARININ BULUNMASINI BEKLEDİK”

  Duruşma sonrası konuşan maktulün kızı Gamze Vasfiye Öztürk, “26 ay boyunca adaletin yerini bulmasını bekledik. Aradan iki yıl geçti, yaşananlar hala gerçek gelmiyor. Kardeşimin çığlıklarıyla uyandığı geceler bitmedi. Annemin sessiz hıçkırıkları kulaklarımda çınlıyor. Babamı defnetmek için 10 gün parçalarının bulunmasını bekledik mesela. Elleri olmadan gömüldü benim babam. Unutmak istiyor insan. Öyle ki, gün oldu en yakın arkadaşımın adına bile telefondan baktım. Yine de babamın cansız bedeninin fotoğrafları tek bir gün çıkmadı aklımdan. Güzel olması gereken her gün acı artık. Bizi hapsettikleri bu acılara rağmen bu vahşi cinayeti planlayan ve her aşamasına ortak olan sanık Ferhat Yılmaz, 26 ayın çok zor geçtiğini söyleyip beraatini istedi. Biz ise hayata tutunabilmek için son bir umut. Çok şükür adalet yerini buldu, acıları unutturmasa da içimiz artık rahat.” dedi.

  İDDİANAMEDEN

  Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede; 26 Şubat 2019'da meydana gelen olayda Başakşehir'de Fahrettin Öztürk amcası Rıfat Rıza Öztürk’le tartıştığı sonrasında da arkadaşı Ferhat Yılmaz'ı arayarak yanına çağırdığı anlatıldı.

  Amcasını abdest aldığı esnada önce silahla vurup, sonrasından da ölümünden emin olmak için kafasını kestiği, yanına gelen arkadaşı Ferhat Yılmaz ile cesedi parçaladığı ve bazı parçaları Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nü geçerek viyadüğe attıkları aktarıldı.

  Ferhat Yılmaz ardından Fahrettin Öztürk ile bir lokale gittiği orada bulunan Fatih Demir ve Turgut Kundakçı yaşanan olayı öğrenmeleri üzerine ikiliye eşlik ettikleri belirtildi.

  Savcılık Fahrettin Öztürk ile Ferhat Yılmaz'ın ‘canavarca hisle veya eziyet çektirerek kasten öldürme', ‘suç delillerini yok etme, gizleme veya değiştirme' ve ‘ateşli silahlar ve bıçaklar ile diğer aletler hakkında kanuna muhalefet' suçlarından birer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 8'er yıla kadar hapislerini istedi.

  Fatih Demir ve Turgut Kundakçı'nın ise ‘suç delillerini yok etme, gizleme veya değiştirme' suçundan 5'er yıla kadar hapisleri talep edildi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir