DHA

İstanbul, Barbaros Bulvarı'nda, arkadaşının motosikletinde yolcu olarak bulunan şahıs, hareket halinde oldukları sırada sara nöbeti geçirerek araçların arasına yuvarlandı.

Zincirlikuyu metrobüs durağı girişinde meydana gelen olayda, Mehmet şanverdi arkadaşı Emrah Akman'ın kullandığı motosiklette artçı olarak bulunuyordu.

Şanverdi, Levent'ten Beşiktaş istikametine doğru gittikleri sırada sara nöbeti geçirdi.

Ezilmekten son anda kurtuldu

Motosikletten düşen Şanverdi, otobüsünün altında kalmaktan son anda kurtuldu.

Geçirdiği nöbet sırasında düşen Şanverdi, başının üstüne düşerek ağır yaralandı.

Olay yerinde bulunan diğer sürücülerin olayı ihbar etmesi üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi.

Düşüş anı otobüs kamerasına yansıdı

Sağlık ekipleri tarafından ilk müdahalesi olay yerinde yapılan Şanverdi, ambulansla Prof. Dr. Cemil Taşcıoğlu Şehir Hastanesi'ne kaldırıldı.

Otobüsün kamera kayıtlarını inceleyen polis ekipleri, otobüs şoförünü ifadesine başvurmak üzere polis merkezine götürdü.

"Epilepsi nöbeti geçirip yere düştü"

Motosiklet sürücüsü Emrah Akman “Arkadaşımla motosiklet ile seyir halinde geliyorduk. Kendisi arkamda epilepsi nöbeti geçirip bayılmış sanırım. Yere düştü. Otobüsçü şoför abi de kendisini görmeyip üzerinden geçmiş. Ama geçip geçmediği net değil. Polisler şuan kamera kaydına bakıyor. Ben de tam göremedim. Şuan onu bulmaya çalışıyorlar. Arkadaşım da hastanede şuan durumu iyi." dedi.

"Düşünce arabanın altına girmiş"

İsmini vermek istemeyen otobüs şoförü “Kaza, ben cebe girerken arkadaş sol taraftan motorun üzerinden düşmüş. Düşünce arabanın altına girmiş. Ben son anda fark ettim. Yolcular bağırdı ve durdum. Düşen kişinin durumu iyi. Polisler konuştu. 'Bir şeyim yok' demiş. Aracın altından değil motordan düşünce kafasını yere vurmuş. Tedbir amaçlı hastaneye götürdüler. Arabanın altına girmedi. Ben durduğumda aracın yan tarafındaydı" diye konuştu.

Haber Kaynağı: Demirören Haber Ajansı (DHA)