Petrol
85.42
-1.68%
Euro
19.6306
0.07%
Dolar
18.6344
0.01%
Altın
1.077
-0.31%
Borsa
4963
-1.65%
Bitcoin
323.601
0.59%
11ºC
İstanbul
Bulutlu 11 C

  Katil zanlısından pişkin savunma: Canlı canlı yakmadım

  Adana'da boğazını sıkarak bayılttığı kadını yakarak öldüren zanlı "Yaktığımda ölmüştü. O kadar da canavar biri değilim" dedi.
  • DHA
  • 08.11.2016 - 15:39
  Katil zanlısından pişkin savunma: Canlı canlı yakmadım

  Katil zanlısından pişkin savunma: Canlı canlı yakmadım #1

  İşsiz olan 36 yaşındaki Murat Kaz, 29 Eylül 2006'da daha önce para karşılığında birlikte olduğu Hatun Figen'i arayıp cinsel ilişkiye girmek istediğini söyledi. Tarafların anlaşması üzerine ikili Murat Kaz'ın evine geldi. Kaz, iddiaya göre kullandığı uyuşturucu ve alkolün etkisiyle ereksiyon olamayınca genç kadın gitmek istedi.

  GENÇ KADINI BOĞARAK BAYILTTI, BENZİN DÖKÜP YAKTI

  Bu yüzden ikili arasında tartışma çıktı, Kaz, kadının boğazını sıkmaya başladı. Kendinden geçen Hatun Figen'in bayılması üzerine katil zanlısı, genç kadını bir kilime sararak aracıyla Cihadiye Köprüsü'nün altına götürüp, benzin dökerek yaktı. Cesedin bulunmasının ardından jandarma ekipleri yaptıkları araştırma sonucunda ölen kadının kimliğini belirleyemedi ve dosya faili meçhul olarak rafa kaldırıldı.

  10 YIL SONRA DOSYA TEKRAR AÇILDI

  Jandarma sorumluluk bölgelerinin Emniyet Müdürlüğü'ne devredilmesinin ardından faili meçhul dosyalarını teslim alan polis, cinayet olayından uzun süre sonra kayıp başvurusu yapılan Hatun Figen dosyasını mercek altına aldı. Dosyası inceleyen ekipler Hatun Figen'in Antalya'da yaşayan annesine ulaştı. İfadesine başvuran ekipler Hatun'un mezarından ve annesinden DNA testi için örnekler aldı. Yapılan inceleme sonucunda ölen kişinin Hatun Figen olduğu tespit edildi.

  AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBETLE YARGILANAN KATİL ZANLISINDAN PİŞKİN SAVUNMA

  Murat Kaz hakkında canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürme suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle Adana 4'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde ilk kez hakim karşısına çıktı. Cinayeti kabul eden Kaz, savunmasında şunları söyledi:

  Katil zanlısından pişkin savunma: Canlı canlı yakmadım #2

  "2 SAATLİK PARA VERMİŞTİM, GİDEMEZDİ"

  "Eşim de evde olmadığı için Hatun'u arayarak 200 TL karşılığı 2 saat ilişkiye girme konusunda anlaştım. Hatun eve geldikten sonra sevişmeye başladık. Ereksiyon olamadığım iddiası doğru değildir. Ereksiyon oldum ancak kullandığım uyuşturucunun etkisiyle orgazm olamadım. Bunun üzerine Hatun gitmek istedi. Ben de 2 saatliğine parayı verdiğimi, olmasa da 2 saat boyunca yanımda kalması gerektiğini söyledim.

  "CANLI CANLI YAKMADIM, O KADAR DA CANAVAR DEĞİLİM"

  Bunun üzerine erkek arkadaşının kendisini burada olduğunu bildiğini söyledi. Hakaret edince, kendimden geçtim boğazını sıkmaya başladım. Kendime geldiğimde ölmüştü. Canlı canlı yakmadım. O kadar da canavar biri değilim. Delilleri yok etmek amacıyla cesedi yaktım. Uyuşturucu kurbanıyım. Vereceğiniz her cezaya razıyım."

  Katil zanlısından pişkin savunma: Canlı canlı yakmadım #3

  DURUŞMA ERTELENDİ

  Hatun Figen'in kız kardeşi Sultan Figen ise şikayetçi olduğunu söyleyerek, katil zanlısının cinayeti tek başına işlemediğini öne sürdü, anne Kezban Atsatan ise duruşma salonunda fenalaştı. Mahkeme heyeti, tanıkların dinlenmesi için duruşmayı erteledi.


  Görüş Bildir