Petrol
114.38
0.18%
Euro
17.5904
0.18%
Dolar
16.352
0.02%
Altın
973.56
0.10%
Borsa
2451
-1.34%
Bitcoin
477.000
-2.55%
19ºC
İstanbul
Güneşli 19 C
  Özgecan'ın katillerini vuranın kimliği belli oldu

  Özgecan'ın katillerini vuranın kimliği belli oldu

  Özgecan Aslan'ın katilleri Ahmet Suphi Altındöken ile babası Necmettin Altındökeni vuran hükümlünün ifadesinden ilk ayrıntılar..
  • Ajanslar
  • 12.04.2016 - 02:06

  Özgecan ın katillerini vuranın kimliği belli oldu #1

  Özgecan Aslan'ın katilleri Ahmet Suphi Altındöken ile babası Necmettin Altındöken kaldıkları Kürkçüler Cezaevi'nde vuruldu. Ağır yaralanan baba oğul hastanede ameliyata alındı. Ahmet Suphi Altındöken hastanede hayatını kaybetti.

  Cezaevlerinin dış güvenliği İçişleri Bakanlığı'na bağlı olan Jandarma tarafından sağlanıyor. Cezaevinin iç güvenliği ise Adalet Bakanlığı'na bağlı İnfaz Koruma Memurları tarafından sağlanıyor.

  "TABANCAYI TUVALETTEN ALDIM"

  Üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın katilini cezaevinde öldüren hükümlünün adı ortaya çıkarken, ifadesinde tabancayı tuvalette bulduğunu söylediği öğrenildi.

  Olaydan sonra Adana Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlatmış, Adalet Bakanlığı da Adana'ya iki müfettiş göndermişti. Bu arada, baba ve oğlu vuran kişinin A.G. isimli hükümlü olduğu, ifadesinde tabancayı tuvaletten aldığını söylediği öğrenildi. Ayrıca baba ve oğlu koğuşta vurduğu, silah sesleri üzerine koğuşa gelen infaz koruma memurunu da rehin aldığı ortaya çıktı. Cezaevinde 8 saattir hükümlünün sorgusu ve bağlantılarını aydınlatmak için soruşturma devam ediyor.

  ADALET BAKANI BOZDAĞ TALİMAT VERDİ

  Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın talimatıyla olayı soruşturmak üzere bir adalet müfettişi görevlendirildi. Ceza ve Tevkif Evleri Genel Müdürlüğü ise soruşturma için 2 kontrolör görevlendirdi. Adana Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Cinayet Büro ekiplerinin, olaya adı karışan mahkum veya mahkumları sorguladığı öğrenildi.

  Mersin’in Tarsus ilçesinde üniversite öğrencisi Özgecan Aslan’ın öldürülmesiyle ilgili Ahmet Suphi Altındöken, babası Necmettin Altındöken ve arkadaşı Fatih Gökçe, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılmıştı.

  Özgecan'ın katilleri cezavinde vuruldu VİDEO


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir