Postacının getirdiği zarftan aldatıldığını anladı

postacı

Gaziantep’te oturan 23 yıllık evli 2 çocuk annesi 44 yaşındaki H.A.’nın evine 2013 yılı Ekim ayında Manisa’nın Akhisar Vergi Dairesi’nden eşi M.A. adına ödeme emri geldi.

NÜFUSA GEÇ BİLDİRİM CEZASI

Gelen tebligatta doğumun nüfusa geç bildirimi nedeniyle M.A. hakkında icra takibi başlatıldığını öğrenen H.A., kuşkulanarak Nüfus Müdürlüğü’ne gittiğinde kayıtlarda eşi M.A.’nın 2012 yılında Sahra adında bir kızının dünyaya geldiğini öğrendi.

23 YILLIK EŞİNİN İHANETİ ORTAYA ÇIKTI

Yaptığı araştırma sonunda aldatıldığını, 23 yıllık eşinin zeytin ticareti yaptığı Manisa’nın Akhisar ilçesinde başka bir kadınla birlikte yaşadığını ve çocuğu olduğunu öğrenince şoke olan H.A. mahkemeye başvurdu.

EŞİNDEN 4 MİLYON TAZMİNAT İSTEDİ

Maddi geliri olmayan H.A., fakirlik kağıdı alarak adli yardım başvurusunun da kabul edilmesiyle mahkemeye; ’Zina ve evlilik birliğinin sarsılması sebebiyle boşanma, velayet, nafaka, maddi ve manevi tazminat’ davası açtı ve eşinden 4 milyon tazminat, aylık 32 bin 500 lira nafaka talebinde bulundu.

EŞİNİN EKONOMİK DURUMU İNCELENDİ

Adli yardım ile dava açan H.A.’nın suçladığı eşi M.A., mahkeme tarafından yaptırılan sosyo ekonomik araştırmada aylık gelirinin 3 bin lira olduğunu bildirdi. Ancak bu duruma itiraz eden H.A.’nın avukatının bankalar, mali kayıtlarında 2 şirketinin bulunduğunu ortaya koydu.

300 BİN LİRA TAZMİNAT, 11 BİN LİRA NAFAKA

Mahkeme heyeti, zeytin tüccarı kocanın gelirinin çok yüksek olduğunun belirlenmesinin ardından davayı karara bağladı. Çifti boşayan mahkeme, M.A.’yı 23 yıllık eşine 150 bini maddi, 150 bini manevi olmak üzere 300 bin lira tazminat ödemeye mahkum etti.

Mahkeme heyeti ayrıca, M.A.’nın boşandığı eşine aylık 8 bin ve velayeti annede kalan 12 yaşındaki oğlu A.B.A.’ya aylık 3 bin lira olmak üzere 11 bin lira aylık nafaka ödemesini kararlaştırdı.