Euro
10.1402
0.81%
Dolar
8.6468
1.42%
Altın
487.98
1.55%
Borsa
1.419
0.1%
Bitcoin
419.351
2.41%
27ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 27 C

  Şizofren genç bakıcısı tarafından vahşice öldürüldü

  Beykoz'da, bakımını üstlendiği şizofren hastasının kulağına vida çakıp bıçakla öldüren Moldovyalı bakıcı, botlarına bulaşan kandan yakalandı
  • 14.01.2016 - 16:53
  Şizofren genç bakıcısı tarafından vahşice öldürüldü

  Şizofren genç bakıcısı tarafından vahşice öldürüldü #1

  Ailesinin, bakıcı tutarak Beykoz'da bir apartman dairesine yerleştirdiği ve 30 yıldır şizofren hastası olan Cüneyt Üstün, annesinin, kendisine telefonla ulaşamaması üzerine girilen evde, yatağında öldürülmüş halde bulundu.

  KULAĞINA VİDA ÇAKILDI

  Yapılan incelemede, kulağının içine vida çakılan, vücudunun birçok yerinde de derin bıçak kesikleri olan Üstün'ün, kan kaybından hayatını kaybettiği tespit edildi.

  ANNESİNİN ŞİKAYET ETTİĞİ BAKICI YAKALANDI

  Oğluna ulaşamadığı için geldiği evde kapının kilitli olduğunu, anahtarın ise sadece bakıcıda ve kendisinde olduğunu belirten 73 yaşındaki anne A.N.D., iki gün süreyle bakıcı kadına ulaşamadığını ifade etti. Bakıcıya verdiği telefonun sürekli kapalı olduğunu söyleyen annenin ifadeleriyle operasyon başlatan polis, Becoic'i Fatih'te yakaladı.

  İKİ GÜN ÖNCE İŞİ BIRAKTIĞINI ÖNE SÜRDÜ

  Yanına bavulunu da almış olan Becoic, iki gün önce işi bıraktığını, bunu hastanın annesine söylediğini dile getirerek, "Evde bana sürekli saldırıyordu. Üstelik kapıya bir takım adamlar geliyordu. Cüneyt, bunların arkadaşları olduğunu söylüyordu. Çok korkuyordum. Olay sabahı o odasında uyuyordu. Ben kapıyı kilitleyip çıktım, ama kendisinde de anahtar vardı." diye konuştu.

  BOTUNA BULAŞAN KAN BAKICIYI ELE VERDİ

  Daha sonra yapılan araştırma sonucunda, bakıcının botunda Üstün'e ait kan lekesi bulundu. Kan lekeleriyle ilgili ifade veren bakıcı, "Daha önce de yaraları vardı. Ölen, bu kanı kasten benim botuma sürmüş olabilir." şeklinde savunma yaptı.

  AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET İSTENİYOR

  Ancak bakıcının savunmaları, hayatın olağan akışına uygun bulunmadı ve soruşturmayı yürüten savcı, 'Ağırlaştırılmış müebbet hapis' cezası istemiyle dava açtı.

  "OĞLUMA BAKSIN DİYE 6 BİN DOLAR AYARLADIM"

  Anadolu 10. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada anne şizofren olan oğlunu üç günde bir ziyarete gittiğini, en son birlikte yemek yediklerini belirterek, "Bakıcıya ayda 600 dolar para veriyordum. İki aydır oğluma bakıyordu. Hiçbir sorun yoktu. İlaçlarını verip, yemeğini yapıyordu. Ben de ona verdiğim cep telefonundan arayıp kontrol ediyordum. Benden oturma izni için yardım bile istedi. Sırf oğluma baksın diye istediği 6 bin doları ayarladım. O gün bankadan çekip ona verecektim ama kayıplara karıştı. Oğlumu o öldürdü." şeklinde konuştu.

  "BEN SABAH ERKEN EVDEN AYRILDIM"

  Duruşmada tercüman aracılığıyla ifade veren ve cinayeti kendisinin işlemediğini iddia eden bakıcı ise, anne Üstün'e işi bırakacağını söylediğini dile getirerek, "Ben sabah erken evden ayrıldım. Maktul evde uyuyordu. Geç çıkmış olsam o uyanık olabilir ve bana zarar verebilirdi. Eşyam çok az olduğu için hep yanıma alırdım. A.N.D. hanımın verdiği telefonu ise kaybettim." dedi. Müşteki avukatı Sabire Akbaş da, sanığın savcılıktaki ve mahkemedeki ifadelerinin tamamen zıt olduğunu ve şikayetçi olduklarını söyledi.

  SALDIRI ALETİ VE BIÇAK BULUNAMADI

  Duruşmada, ev içinde yapılan incelemede, kulakların içine vidaları çakmakta kullanılan alet ve kesiklerin yapıldığı bıçağın bulunamadığı belirtildi. Gelen adli tıp raporunda ise, Cüneyt Üstün'ün kulağına çakılan vidanın eğildiği, kesitlerin de çok ve derin olduğu ifade edildi. Mahkeme Heyeti, gelen raporda öldürücü darbelerin kanaat verici durumda olmaması nedeniyle, yaraların ne şekilde meydana geldiğinin net olarak ortaya çıkarılması için Adli Tıp Genel Kurulundan rapor istenmesine karar vererek duruşmayı erteledi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir