Zonguldak’ta eşi öldürülen yaralı koca, adalet istedi

Zonguldak’ın Devrek ilçesi İsmetpaşa Mahallesi'nde terzilik yapan Hacer Alkan ile kahvehanede çalışan ve aynı zamanda apartmanın yöneticiliğini yapan eşi Aydın Alkan, 6 Ağustos günü iş yerlerinden çıktıktan sonra buluşup, birlikte eve döndü.

Hacer Alkan, evinin önünde gördüğü komşusu ile sohbet ederken, eşi ise 4'üncü kattaki evlerine çıktı.

Boğazını kesti

Bu sırada giriş katta oturan Mert Serkan Lülleci (24), dışarı çıkıp Hacer Alkan'a saldırarak bıçakla boğazını kesti.

Çığlık seslerini duyan Aydın Alkan aşağı indi.

Kocasını da yaraladı

Merdivenin altından çıkan Lülleci, bu kez Aydın Alkan'a bıçakla saldırdı.

Aydın Alkan dışarı çıkıp bağırarak yardım istedi, Lülleci ise kaçtı.

Zonguldak’ta eşi öldürülen yaralı koca, adalet istedi

Kadın öldü

İhbar üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi.

Gelen sağlık ekibi, Hacer Alkan’ın yaşamını yitirdiğini belirledi.

Tedavisi bitti, taburcu oldu

Aydın Alkan ise hastaneye kaldırıldı.

Alkan, tedavisinin ardından taburcu edildi.

Zonguldak’ta eşi öldürülen yaralı koca, adalet istedi

Baltayla direnen saldırgan tutuklandı

Babasına ait evde yakalanan, polislere balta ile direnince biber gazı kullanılarak etkisiz hale getirilip gözaltına alınan Mert Serkan Lülleci tutuklandı.

Babası azmettirmekten gözaltına alındı

Mert Serkan Lülleci emniyetteki ifadesinde, olay akşamı Hacer Alkan ile başka bir komşunun babası hakkında ileri geri konuştuğunu iddia ederek, mutfaktan aldığı bıçakla önce Hacer Alkan'a ardından da koşarak gelen eşi Aydın Alkan'a saldırdığını söyledi.

Soruşturmayı derinleştiren Zonguldak İl Emniyet Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, Mert Serkan Lülleci'nin babası İsmail Lülleci'yi olayın azmettiricisi olduğu iddiasıyla gözaltına aldı.

İsmail Lülleci, sulh ceza hakimliğince adli kontrol tedbirleriyle serbest bırakıldı.

Zonguldak’ta eşi öldürülen yaralı koca, adalet istedi

Dehşet anlarını anlattı

Olay akşamı eve dönerken eşinin apartmanda bir komşusuyla konuşmak için dışarıda kaldığını söyleyen Aydın Alkan, çığlık sesini duyunca aşağıya koştuğunu ifade etti.

DHA’ya konuyan Alkan, “Merdivenden aşağıya gittim. İsmail Lüleci'nin kapısı kapandı. Ben de eşimi yerde kanlar içinde görünce feleğimi şaşırdım. Merdivenin altında pusu kurmuş, ondan sonra bana saldırmaya başladı. Kara saplı bir bıçakla bana saldırdı. Bıçağı bana vurdu, bunu ittim. Bu kaydı, bıçağa ayağımla bastım, o beni tekrar itti.

Zonguldak’ta eşi öldürülen yaralı koca, adalet istedi

“Dışarı kaçtım, bağırdım”

Bıçağı alıp ikinci sefer vurdu. Boynuma, enseme geldi. Enseme vuruşuyla birlikte ben bunu yine ittim, dışarı kaçtım. Bağırdım dışarıda, 'Cankurtaran yok mu? Eşim gitti, eşim öldü. İsmail'in oğlu öldürdü. Kendisi içeride' dedim. Hemen ambulans geldi. Bizi hastaneye kaldırdılar, çünkü olay yerinde eşim hayatını kaybetmişti.” dedi.

“Onu öldürdüm, sıra sende”

Lülleci’nin, kendisine saldırırken eşine küfrederek “Onu öldürdüm sıra sende” dediğini söyleyen Alkan, “İçeriden İsmail Lülleci bağırdı, 'Temizledin mi ikisini birden?' diye, oğlu soruya cevap vermedi. Evde iki kişi olduğunu biliyorum, çünkü kapı kapandı. Sonra İsmail Lülleci'nin oğlu merdivenin altında tuzak kurmuş sonra bana saldırmaya başladı.” diye konuştu.

Zonguldak’ta eşi öldürülen yaralı koca, adalet istedi

Daha önce şikayetçi olmuşlar

Apartmanın ortak kullanım alanları, aidatlar konusunda yaşanan sıkıntılar nedeniyle sorun yaşadıklarını, bu nedenle Lülleci Ailesi'nden şikayetçi olduklarını belirten Alkan, “Daha önce savcılıkta dosyalarımız, karakolda ifadelerimiz vardı. Savcılıkta 3-4 tane bunlarla ilgili dilekçemiz var. Bize küfrettiğine dair, bizi taciz ettiğine dair, bize ‘Sizi öldüreceğim, keseceğim' diye attıkları videolar var. Bu görüntüler olduğu halde savcılık bu konuda işlem yapmadı, üzerine gitmedi. Bunlarla ilgili hiçbir ceza verilmedi.” dedi.

“Yapan oğlu azmettirici babası”

Vücudunun çeşitli yerlerine 50'ye yakın dikiş atılan Alkan, yakınlarıyla hastaneye doktor kontrolüne geldi.

Eşini kaybetmenin acısıyla sık sık gözyaşlarına boğulan Alkan, şikayetçi olduğunu ifade ederek, “Canım gitti benim, bir tanem gitti. Adli makamlara güveniyorum. Ne ceza verileceğini de tahmin ediyorum. Bu, bunun yanına kalmasın. Adalet yerini bulsun. 5-6 seneyle 10- 20 seneyle bırakılmasını istemiyorum. Yapan oğlu, azmettirici babası.” ifadelerini kullandı.