taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.9145
6.5644
1562.59
122619.77
297.177
51354.21

Atlı hafızlar Kur'an okudu

Erzurum'u doğal afetlerden koruması için 487 yıl önce Pir Ali Baba tarafından başlatılan 'Binbir Hatim’ geleneği, kar yağışı altında başladı.

DHA | 13.12.2019 - 12:33..
Whatsapp ile paylaş

Erzurum'un Palandöken ilçesine bağlı Dutçu köyündeki Pir Ali Baba'nın Türbesi'nde düzenlenen törene Vali Okay Memiş, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Müftü Hasan Hüsnü Sula ve çok sayıda davetli katıldı.

Erzurum'da görevli hafızların Kur'an okumaya başladığı törende Müftü Hasan Hüsnü Sula da dua etti.

Atlı hafızlar Kur'an okudu VİDEO

Atlı hafızlar Kur'an okudu

BİR AY SÜRDÜ

Her toplumun geleneği bulunduğu, Erzurum'un en güzel geleneklerinden birinin de Binbir Hatim olduğunu belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, bugün sabah saatlerinde başlayan Kur'an okumanın bir ay süreceğini söyledi.

Atlı hafızlar Kur'an okudu

4 HAFIZ TÖRENDE KUR'AN OKUDU

Pir Ali Baba Türbesi'nin bulunduğu tepede Kur'an okumaya başlayan atlı 4 hafız, tören alanına indi. Tarihi geleneği başlatan hafızlar, protokolün tören alanından ayrılmasıyla ellerindeki Kur'an-ı Kerim'leri okuyarak, şehri dolaşmaya başladı.

Atlı hafızlar Kur'an okudu

ULU CAMİ'DE SONA ERECEK

Erzurum'da 487'ici kez başlatılan 'Binbir Hatim' geleneğiyle merkez ilçeler Aziziye, Palandöken ve Yakutiye'deki camilerde Kur'an okunacak. 'Binbir Hatim' geleneği; Ocak 2020'de Ulu Cami'de okunacak hatim duasıyla sona erecek.

Atlı hafızlar Kur'an okudu

Atlı hafızlar Kur'an okudu

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir