taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.3338
6.09125
1221.4505
93616.45
209.512

Avrasya Tüneli ilk kez havadan görüntülendi

İstanbul'un Avrupa ve Asya yakalarını, 5’inci kez birbirine bağlayacak Avrasya Tüneli ilk kez havadan görüntülendi.

DHA | 24.05.2016 - 08:28..
Avrasya Tüneli ilk kez havadan görüntülendi

Deniz tabanının altından iki yakayı ilk kez birbirine bağlayacak karayolu tüneli, İstanbul’da araç trafiğinin yoğun olduğu Kazlıçeşme-Göztepe hattında hizmet verecek. Toplam uzunluğu 14,6 kilometrelik olan güzergahın 5,4 kilometrelik bölümü, iki katlı olarak deniz tabanı altına yerleştirilecek.

Avrasya Tüneli ilk kez havadan görüntülendi

Tüp geçişinin yüzeye çıktığı Sarayburnu-Kazlıçeşme ile Harem-Göztepe arasında yer alan yolların genişletilmesine yönelik çalışmalara hız verildi. Hem Asya hem de Avrupa yakalarında yol genişletme çalışmalarına hız verilirken, trafiğin akıcı hale gelmesi için yol boyunca çok sayıda alt ve üst geçit de inşa edilecek.

Avrasya Tüneli ilk kez havadan görüntülendi

YOLCULUK SÜRESİ 15 DAKİKAYA İNECEK

Avrupa yakasındaki ana arter olan Kennedy Caddesi’nin her iki yönde 4’er şeritli hale getirilmesi çalışmalar devam ediyor. Asya yakasında ise yollar kimi yerde her iki yönde 4’er kimi yerde ise 5’er şeride kadar çıkarılacak. Avrasya Tüneli Projesi için hazırlanan Çevresel ve Sosyal Etki Değerlendirmesi’ne göre Anadolu yakası Göztepe bölgesinde 2 adet köprülü kavşak, 1 alt geçit, 1 üst geçit, 3 yaya köprüsü inşa edilecek. Avrupa yakasında ise sahil trafiğini rahatlatmak için 5 adet U dönüşü alt geçidi, 7 adet yaya geçidi yapılacak. Bu çalışmalarla yolculuk süresinin 100 dakikadan 15 dakikaya inmesi planlanıyor.

Avrasya Tüneli ilk kez havadan görüntülendi

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)