taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.9471
6.5457
1567.9
120305.57
299.933
54961.64

Başbakan Yıldırım'dan cenaze gerginliğine yorum

Başbakan Binali Yıldırım, Aysel Tuğluk'un annesinin cenazesinde gerginlik çıkaranların cezasını çekeceğini söyledi.

15.09.2017 - 14:28..
Whatsapp ile paylaş

başbakan

Başbakan Binali Yıldırım, Ankara'da gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

TERÖR AYRI BU AYRI

Aysel Tuğluk'un annesinin cenazesinde yaşanan gerginliğin hatırlatılması üzerine konuşan Başbakan, terörün ayrı bu konunun ayrı olduğunu ifade etti.

CEZASIZ KALMAYACAK

Yaşananların dinimizde de kültürümüzde de yer olmadığına dikkat çeken Yıldırım, provokatörlerin cezasını çekeceğini sözlerine ekledi.

"GÖZALTILAR VAR, SORGULAMALAR VAR"

Başbakan Yıldırım, "Bu cenazenin defni ile ilgili yaşanan olay, asla ve asla kabul edilemez. Kendini bilmez birkaç kişinin ortaya koyduğu bir provokasyondur. Hemen zaten Valimiz, Bakanımız bize de bilgi vererek devreye girdiler ve meseleyi hallettiler. Ama burada bitmiyor. Gölbaşı Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı, gözaltılar var, sorgulamalar var. Tabii ki bu işin sorumluları kimse bulunacak, gereği yapılacak. Burada kimsenin tereddüdü olmasın." ifadelerini kullandı.

IRAK'TA YAPILACAK REFERANDUM

Barzani yönetiminin referandum hazırlığına da değinen Başbakan, "Türkiye olarak biz burada Sayın Mesut Barzani'ye bir dostça çağrı yapıyoruz. Hala vakit varken bu yanlıştan dönün. Aksi halde tabii ki bölgede zaten büyük sorunlar var, PKK ile DEAŞ ile mücadele var ve yıllardan beri devam eden Suriye'deki iç savaş var. Bütün bunlar devam ederken yeni bir sorun alanı oluşturmak en başta orada yaşayan Kürt kardeşlerimize en büyük zararı verir, en büyük haksızlıktır. Türkiye, Irak'ın toprak bütünlüğünü, anayasasında belirtilen Kürdistan federal yapısını değiştirecek herhangi bir adımın atılmasına karşıdır." diye konuştu.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir