Yekta Saraç kimdir

Yekta Saraç kimdir

YÖK Başkanı seçilen Yekta Saraç kimdir?

yekta saraç

Yekta Saraç, 1985 yılında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü'nden mezun olmuştur. Aynı yıl aynı bölümün Eski Türk Edebiyatı Ana Bilim Dalı'na araştırma görevlisi olarak atanmıştır.

AHMET NECDET SEZER TARAFINDAN YÖK ÜYELİĞİNE SEÇİLDİ

1987'de yüksek lisans programından mezun olmuştur. 1991'de doktor ünvanını almış, 1992’de yardımcı doçentlik kadrosuna atanmıştır. 1994’de doçent ünvanını almıştır. 1995 yılında doçentlik kadrosuna atanmıştır. 2000 yılında profesör olmuştur. Biri ileri diğeri orta seviyede olmak üzere iki yabancı dil bilmektedir. 2005'te Bakanlar Kurulu kontenjanından YÖK üyeliğine seçilmiş ve dönemin cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer tarafından bu seçim onaylanmıştır.

YÖK BAŞKANLIĞINA ATANDI

19 Ekim 2009'da yine Bakanlar Kurulu kontenjanından YÖK üyeliğine seçilmiştir ve bu seçimi cumhurbaşkanı Abdullah Gül onaylamış ayrıca 13 Mart 2008 tarihinde YÖK Yürütme Kurulu üyesi olmuştur. 21 Ocak 2010 tarihinden itibaren YÖK Başkanvekili olarak görevini sürdürmektedir. Ekim 2013'te 3. defa YÖK üyeliğine Bakanlar Kurulu kontenjanından seçilmiştir. 6 Kasım 2014 tarihinde Gökhan Çetinsaya'nın Başbakanlık Başmüşavirliği'ne atanması ile vekaleten YÖK başkanlığına getirilmişti. Daha sonra ise YÖK Başkanlığına atandı.

Deha Bilimlier, eşi Aslı Bilimlieri Gülşah Saraçoğluyla aldattı iddiasıGülşah Saraçoğlu: 50 tane gerçek kürküm varYangınlara su taşıyan İHH, şimdi de yaraları saracakYekta Kurtuluşun oğlu Rüzgara doğum günü mesajı