taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.8178
6.474
1492.95
94896.23
279.303
46973.74

CHP'nin Kırmızı Yelekliler'i Ankara'da

"Adaylar hemşehrilerden belirlenemez" diyerek yola çıkan CHP'liler, 10 günde Genel Merkez'in önüne geldi.

AA | 17.02.2019 - 16:07..
Whatsapp ile paylaş

Adı yolsuzluklarla anılan Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç'ın, yeniden aday gösterilmesinin ardından istifa kararı alan CHP Maltepe İlçe Başkanlığına üye grup, İstanbul'dan başlattıkları 10 günlük yürüyüşün ardından Ankara'ya ulaştı.

ÖNCE ANITKABİR'E YÜRÜDÜLER

Üzerlerinde, "Temiz toplum, temiz siyaset" yazılı kırmızı yelekler bulunan CHP'liler, partinin Ankara İl Başkanlığı önünde bir araya gelerek, Atatürk posteri ve bayraklar eşliğinde Anıtkabir'e kadar yürüdü.

CHP'nin Kırmızı Yelekliler'i Ankara'da

ANITKABİR'DEN GENEL MERKEZ'E

Yürüyüş boyunca, "Temiz toplum, temiz siyaset", "Hak, hukuk, adalet" sloganları atan grup üyeleri, ardından otobüslerle CHP Genel Merkezi önüne geldi. Burada grup adına basın açıklamasını okuyan eski CHP İstanbul Gençlik Kolları Başkanı Kenan Otlu, Maltepe halkının kabul etmediği bir karara karşı çıkmak için yürüyüş yaptıklarını söyledi.

CHP'nin Kırmızı Yelekliler'i Ankara'da

"GÖRÜŞLERİMİZ ALINMADIĞI İÇİN YOLLARA DÜŞTÜK"

Aday belirleme sürecinde, kendini kamuoyu önünde aklayamamış bazı kişilerin tercih edildiğini, adaylık sürecinde partiye bağlılık yerine, kişilere bağlılık gösterilen bir tavır sergilendiğini gözlemlediklerini savunan Otlu, "Aday belirleme sürecinde görüşlerimiz alınmadığı için yollara düştük." ifadelerini kullandı.

CHP'nin Kırmızı Yelekliler'i Ankara'da

Kendilerini karşılayarak dinlemeye gelen tek bir parti yöneticisinin dahi olmamasını eleştiren Otlu ve beraberindekiler, daha sonra yanlarından getirdikleri metni, CHP Genel Merkezi'nin duvarına bırakarak partinin önünden ayrıldı.

CHP'nin Kırmızı Yelekliler'i Ankara'da

CHP'nin Kırmızı Yelekliler'i Ankara'da

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir