Petrol
83.4
0.65%
Euro
17.8282
0.53%
Dolar
18.4582
-0.09%
Altın
968.62
0.58%
Borsa
326
0.00%
Bitcoin
370.660
5.47%
17ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 17 C

  9 yaşındaki kız çocuğundan ABD'ye ırkçılık dersi

  Charlotte kentinde siyahi kız çocuğu Zianna Oliphant'ın kent meclisinde yaptığı ırkçılık karşıtı duygusal konuşması ABD gündeminde..
  • AA
  • 29.09.2016 - 09:54
  9 yaşındaki kız çocuğundan ABD'ye ırkçılık dersi

  9 yaşındaki kız çocuğundan ABD ye ırkçılık dersi #1

  Kuzey Carolina eyaletinin Charlotte kentinde polisin açtığı ateş sonucu bir siyahi Amerikalının hayatını kaybetmesinin ardından kent meclisinde konuşan 9 yaşındaki siyahi kız çocuğu Zianna Oliphant, dokunaklı ifadeleriyle ABD'nin ve dünyanın dikkatini polis şiddeti ve ırkçılığa çekti.

  KÜÇÜK KIZ IRKÇILIĞA KARŞI DUYGULU BİR KONUŞMA YAPTI

  Küçük Oliphant, Charlotte'ta siyahi Amerikalı Keith Lamont Scott'ın bir polis memuru tarafından öldürülmesinin ardından kent meclisinde ırkçılığa karşı duygulu bir konuşma yaptı.

  ABD MEDYASINDA GÜNDEM OLDU

  Çocuğun meclis üyeleri, yüzlerce kent sakini, ailesi ve arkadaşlarının önünde gözyaşları içinde yaptığı konuşma, ABD medyasında geniş yer buldu.

  KÜÇÜK KIZIN KONUŞMASI: ANNELERİMİZİN ÖLMESİ UTANÇTIR

  "Protesto yapmak zorunda olmamalıyız çünkü bize yanlış muamelede bulunuyorsunuz. Bunu yapıyoruz çünkü yapmak zorundayız ve hakkımız var. Biz siyahi halkız ve kendimizi böyle hissetmemiz lazım. Babalarımızın ve annelerimizin ölmesi bir utançtır ve hatta onları bir daha göremeyeceğiz. Onların mezarına gitmek zorunda olmamız bir utançtır."

  9 yaşındaki kız çocuğundan ABD'ye ırkçılık dersi VİDEO

  9 yaşındaki kız çocuğundan ABD ye ırkçılık dersi #2

  SAVCI: KONUŞTUĞUN İÇİN ÇOK CESURSUN

  Zianna'nın annesi Precious Oliphant ise daha sonra yaptığı açıklamada, kızının böyle bir hitaba hazırlanmadığını ve mecliste konuşmasının tamamen plansız bir gelişme olduğunu bildirdi.

  Kaliforniya savcısı ve Demokrat Partiden ABD Senatosu adayı Kamala Harris de Oliphant'ın konuşmasını içeren videoyu, "Yüreğiniz sızlamadan bu konuşmayı izlemek imkansız. Zianna konuştuğun için çok cesursun." mesajıyla sosyal medyada paylaştı.

  POLİS KURŞUNUYLA ÖLEN SİYAHİ ADAM 7 ÇOCUK BABASIYDI

  Polis kurşunuyla hayatını kaybeden 43 yaşındaki siyahi Amerikalı Scott, 7 çocuk babasıydı. Bu arada, öldürülen Scott'ın silahlı olduğu iddiasında bulunan polisin bugüne kadar yayınladığı üç videoda da kurbanın silahlı olduğunu gösteren hiçbir görüntüye rastlanmadı.


  Görüş Bildir