Euro
10.115
0.56%
Dolar
8.6013
0.89%
Altın
484.28
0.78%
Borsa
1.422
0.31%
Bitcoin
406.171
0.70%
25ºC
İstanbul
Güneşli 25 C

  Dış basından derlenen haberlerde bugün

  Dünya gündeminde öne çıkan konular, Taliban'ın Afganistan'daki Amerikan üssüne yönelik gerçekleştirdiği saldırı ve Brexit görüşmeleri sonrası İngiliz hükümetinde bakanların toplu istifa olasılığı oldu
  • Haber Merkezi
  • 22.01.2019 - 12:09
  • Güncelleme : 22.01.2019 - 12:09
  Dış basından derlenen haberlerde bugün

  ABD – THE WALL STREET JOURNAL

  ABD Başkanı Donald Trump ile Kuzey Kore lideri Kim Jong-un arasındaki ikinci zirvenin şubat sonunda olacağı açıklanmasının ardından, iki üikenin üst düzey istihbarat yetkililerinin bir araya gelerek görüşmeler başlatması, WSJ’ın ana gündem maddesi oldu.

  Dış basından derlenen haberlerde bugün #1

   

  ABD – THE NEW YORK TIMES

  NYT, ABD halkının hükümetin kapalı olmasından giderek Trump’ı sorumlu tutmaya başladığını gösteren çok sayıda anketin yayınlanmasının ardından Başkan’ın tutum değişikliğine gitmek durumunda kalmasını manşete taşıdı. Gazetenin gündemindeki diğer bir başlık ise Taliban’ın, Afganistan'ın güneyinde yer alan bir askeri üsse bomba yüklü araçla saldırı düzenlemesi oldu.

  Dış basından derlenen haberlerde bugün #2

   

  FRANSA – LE MONDE

  Fransız gazetenin gündeminde, Macron’un Sarı Yelekliler temsilcileriyle sürdürdürdüğü müzakere görüşmeleri yer aldı. Gazete, Macron’un uzlaşı çabalarının analizi içeren bir paylaşımı ana sayfaya taşıdı.

  Dış basından derlenen haberlerde bugün #3

   

  İNGİLTERE – THE TIMES

  The Times, Theresa May'in İngiltere'nin AB'den herhangi bir anlaşma yapmadan ayrılması seçeneğini elememesi durumunda çok sayıda bakanın önümüzdeki hafta topluca istifa etmeyi planladığını duyuran bir haberi ana sayfadan paylaştı.

  Dış basından derlenen haberlerde bugün #4

   

  İNGİLTERE – THE GUARDIAN

  Başbakan Theresa May'in dün açıkladığı Brexit B planını manşetten duyuran gazete, Başbakan May'in ikinci bir referandum seçeneğini "toplumsal birlikteliğe tehdit oluşturması" nedeniyle rafa kaldırdığından bahsederek Brexit sürecini uzatmayı reddettiğini belirtti.

  Dış basından derlenen haberlerde bugün #5

   

  İRAN – IRAN DAILY

  İranlı gazete, Japonya’nın, ABD'nin İran'a uyguladığı yaptırımlardan muaf tutulmasının ardından ülkeden ilk petrol ithalatını gerçekleştirmesi manşete taşıdı.

  Dış basından derlenen haberlerde bugün #6

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir