Euro
9.5237
0.07%
Dolar
7.8525
-0.12%
Altın
463.37
0.27%
Borsa
1.325
0%
Bitcoin
149.557
2.27%
8ºC
İstanbul
Bulutlu 8 C
  ABD: Danimarka'nın Suriye'ye asker göndermesinden memnunuz

  ABD: Danimarka'nın Suriye'ye asker göndermesinden memnunuz

  ABD Savunma Bakanlığı, Danimarka'nın ABD önderliğindeki DEAŞ karşıtı koalisyona destek amacıyla Suriye'ye asker gönderme kararından, memnuniyet duyduklarını açıkladı.
  • AA
  • 07.09.2019 - 04:37

  Pentagon Sözcüsü Jonathan R. Hoffman, yaptığı yazılı açıklamada, "ABD, Danimarka hükümetinin Doğal Kararlılık Operasyonu'na destek vermek üzere Suriye’ye asker sevk edeceğini duyurması ve bu önemli misyonda yük ve sorumluluğu paylaşmaya devam edeceklerine yönelik açıklamasını memnuniyetle karşılıyor." ifadelerini kullandı.

  "DEAŞ GERİ GELMESİN" DİYE

  Danimarka’nın DEAŞ ile mücadele koalisyonunun önemli bir ortağı olduğunu belirten Hoffman, "Bu sevkiyat, Danimarka’nın SDG dahil ortaklarımızla çalışma ve DEAŞ’ın geri gelmemesi konusundaki kararlığının bir göstergesidir. Danimarkalı ortaklarımız, Suriye’nin kuzeydoğusunda istikrar ve güvenlik için az sayıdaki ABD askeri gücü ile çalışacak.” değerlendirmesinde bulundu.

  ABD: Danimarka nın Suriye ye asker göndermesinden memnunuz #1

  TRUMP'IN ÇAĞRISINA ÇOĞU AB ÜLKESİ "HAYIR" DEMİŞTİ

  ABD Başkanı Donald Trump, geçen yıl Suriye’deki ABD askerlerinin çoğunu çekip, ülkenin kuzeydoğusunda bir güvenli bölge kuracağını duyurmuştu.

  Bunun üzerine Pentagon ve ABD Dışişleri Bakanlığı, Trump’ın duyurduğu güvenli bölge planına destek vermeleri için Avrupa ülkelerinin kapılarını çalmıştı.

  Ancak çoğu Avrupa ülkesi, ABD stratejisindeki belirsizliklerden dolayı bu teklife sıcak bakmamıştı.

  ABD: Danimarka nın Suriye ye asker göndermesinden memnunuz #2

  BİR TABUR ASKER, SAVAŞ GEMİLERİ VE 4 UÇAK

  Danimarka Başbakanı Mette Frederiksen, bugün, ABD önderliğindeki DEAŞ karşıtı koalisyona destek amacıyla Suriye'ye asker göndereceklerini açıkladı. Frederiksen, Suriye'nin kuzeyine 14 kişilik askeri doktor ekibi, ABD donanmasına destek amaçlı bir fırkateyn, bir savaş taburu, bir savaş gemisi ve 4 savaş uçağı göndereceklerini duyurmuştu.

  ABD: Danimarka nın Suriye ye asker göndermesinden memnunuz #3

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir