Petrol
110.89
0.10%
Euro
17.2786
-0.10%
Dolar
16.0907
0.09%
Altın
968.03
2.03%
Borsa
2375
-0.25%
Bitcoin
479.594
1.35%
18ºC
İstanbul
Çok bulutlu 18 C

  ABD’de bayraklar yarıya indirildi

  ABD'de ülke genelinde 12 Temmuz'a kadar bayraklar yarıya indirildi.
  • Ajanslar
  • 09.07.2016 - 11:05
  ABD’de bayraklar yarıya indirildi

  Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Barack Obama, Dallas saldırısında hayatını kaybeden polis memurlarına saygı göstergesi olarak ülke genelinde bayrakların 12 Temmuz’a kadar yarıya indirilmesi talimatı verdi.

  ABD’de bayraklar yarıya indirildi #1

  OBAMA PAZAR GÜNÜ ABD'YE DÖNECEK

  Bu arada Beyaz Saray’dan yapılan açıklamada, NATO zirvesi için Avrupa’da bulunan Obama’nın ziyaretini bir gün öne çekerek Pazar günü ABD’ye döneceği açıklandı.

  CLİNTON: SEÇİLİRSEM POLİSİN YETKİLERİNİ SINIRLANDIRACAĞIM

  Beş polisin hayatını kaybettiği Dallas saldırısına bir yorum da Demokrat Parti’nin başkan adayı Hillary Clinton’dan geldi.

  Başkan seçilmesi halinde bu duruma yeni düzenlemeler getireceğini ifade eden Clinton, “Polisin hangi şartlarda güç kullanabileceği konusunda ulusal bir yönetmelik geliştirmek için öncelikli olarak kolluk kuvvetleri ile halkı biraraya getireceğim. Hangi şartlarda ölümcül kuvvet kullanılabileceğini hangi şartlarda kullanılamayacağını netleştireceğiz” dedi.

  ABD’de bayraklar yarıya indirildi #2

  TRUMP: DAHA ÇOK ÇALIŞMALIYIZ

  Cumhuriyetçi Parti’nin başkan adayı Donald Trump da açıklamasında, “Luisiana ve Minnesota’da iki kişinin trajik bir şekilde ölmesi, daha ne kadar çalışmamız gerektiğini gösteriyor. Bu sabah tüm kurbanların ailelerine dualarımı ve hissiyatımı ifade ettim. Dualarımız, her gün bizi korumak için hayatını riske atan kahraman polislerimizle beraber” ifadelerini kullandı.

  ABD’de bayraklar yarıya indirildi #3

  ABD'de siyahi genç polis tarafından öldürüldü VİDEO


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir