Euro
8.949
0.12%
Dolar
7.3547
0.15%
Altın
437.39
0.06%
Borsa
1.536
0%
Bitcoin
235.511
0.17%
9ºC
İstanbul
Bulutlu 9 C

  ABD'de bombalı saldırı hazırlığındaki bir kişi yakalandı

  6 Kasım'da yapılacak ara seçimlerde yüz kiloluk bombayla katliam yapma hazırlığında olduğu öne sürülen bir kişi, New York'ta yakalandı.
  • DHA
  • 12.10.2018 - 06:50
  • Güncelleme : 12.10.2018 - 07:05
  ABD'de bombalı saldırı hazırlığındaki bir kişi yakalandı

  New York Güney Bölgesi Başsavcılığı'nın hazırladığı dosya üzerine çarşamba günü yapılan operasyonla yakalanan 56 yaşındaki Paul Rosenfeld'in, seçim günü, başkent Washington'da Kongre Binası ile Washington Anıtı arasında yer alan turistik alana, hazırladığı yüz kiloluk bombayla intihar eylemi düzenleme hazırlığında öne sürüldü.

  FBI BOMBAYI ETKİSİZ HALE GETİRDİ

  Rosenfeld'in evine baskın düzenleyen FBI elemanları, evin bodrum katında bomba yapımında kullandığı iddia edilen maddeler ele geçirdi. Ayrıca patlamaya hazır yüz kiloluk bir bombanın da evinin bodrum katında bulunduğu ve FBI bomba uzmanları tarafından patlayıcının etkisiz hale getirildiği belirtildi.

  ABD de bombalı saldırı hazırlığındaki bir kişi yakalandı #1

  ATAMA YA DA SEÇİMLERE KARŞI "TERÖR EYLEMİ"

  Olayla ilgili soruşturmayı yürüten New York Güney Bölgesi Başsavcılığı, Rosenfeld'in 'kamu görevlilerinin atama ya da seçimle değil rastgele belirlenmesini' savunan siyasi ideallerine dikkat çekmek için bu bombalı eylemi gerçekleştirmeyi planladığını açıkladı.

  "İNTİHAR SALDIRISI YAPACAKTI"

  FBI Direktör Yardımcısı William F. Sweeney Jr., "Rosenfeld, kendi radikal siyasi inançlarına dikkat çekmek için hazırladığı bombayı patlatıp kendisini ve masum insanları öldürmeyi planladı. Patlama sonucunda masum insanlar ölebilirdi. Neyse ki kolluk kuvvetlerinin başarılı çalışmalarıyla bu plan engellendi" diye konuştu.

  ABD de bombalı saldırı hazırlığındaki bir kişi yakalandı #2

  PENNSYLVANİA'DAKİ BİR KİŞİYE MESAJ

  Başsavcılığın, Rosenfeld hakkında hazırladığı iddianameye göre, geçtiğimiz ağustos ve eylül aylarında Pennsylvania'daki bir kişiye yazdığı mesajlarda, Washington'daki National Mall'da 6 Kasım 2018'de patlatmak için bir bomba düzeneği hazırladığı bilgisini paylaştı. Rosenfeld'in, New York'un Westchester bölgesinde mahkemeye çıkartılıp hakkındaki suçlamaların yüzüne okunacağı belirtildi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir