Petrol
95.4
-1.23%
Euro
18.2183
-0.23%
Dolar
18.0984
0.11%
Altın
1.02
-0.13%
Borsa
3029
0.00%
Bitcoin
397.675
-6.62%
28ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 28 C

  ABD'de FETÖ okul açmak için evrakta sahtecilik yapmış

  ABD'nin New Jersey eyaletinde yeni bir sözleşmeli (charter) okul açmak isteyen FETÖ'nün, evrakta sahtecilik yaptığı ortaya çıktı.
  • AA
  • 20.03.2017 - 05:45
  ABD'de FETÖ okul açmak için evrakta sahtecilik yapmış

  ABD de FETÖ okul açmak için evrakta sahtecilik yapmış #1

  "NorthJersey.com" haber sitesinde yer alan habere göre eyaletin Linden kentinde charter okulu açmak için başvuruda bulunan FETÖ üyeleri, evrakta sahtecilik yaptı.

  SAHTE DİLEKÇE SUNDULAR

  Linden kenti yetkilileri, New Jersey Eğitim Dairesine sunulan dilekçelerin sahte olduğunu bildirdi. FETÖ'nün eyaletin eğitim dairesine sunduğu iki dilekçede kent sınırları içinde bulunmayan sokak adreslerinin yer aldığını belirten yetkililer, dilekçelerden birinde bahsi geçen adresin boş bir arazi olduğunu, başka bir belgede ise söz konusu dilekçeyi daha önce hiç görmediğini söyleyen bir kadının adı ve imzasının yer aldığını ifade etti.

  "Union Arts and Science Charter School"un açılmasını destekleyen çok sayıda dilekçedeki imzaların da sahte olduğu ortaya çıktı.

  ABD de FETÖ okul açmak için evrakta sahtecilik yapmış #2

  DİLEKÇE İMZALAYAN YOK

  Linden polis teşkilatında otuz yıl görev yapmış bölge yetkilisi John Horre, dilekçelerde yer alan adreslerde yaşayan kent sakinlerin kapılarını çalıp, dilekçeleri imzalayan kişilerin söz konusu adreslerde yaşayıp yaşamadığını sorduklarında, "Bu benim adresim, yıllardır burada yaşıyorum ve o isimde kimse burada yaşamıyor." cevabını aldıklarını söyledi.

  Horre, ilk olarak ziyaret ettikleri 24 adresin 19'unda dilekçelerde adı geçen kişilerin yaşamadığını gördüklerini anlattı.

  ÖLMÜŞ KADINA İMZA ATTIRMIŞLAR

  FETÖ'nün okul açmak için 2015 yılının ekim ayında yaptığı başvuru dilekçesinde 2007 yılında ölmüş bir kadının imzası da bulundu.

  "BU DOLANDIRICILIK"

  Linden okulları müfettişi Danny Robertozzi ise bunun açıkça dolandırıcılık olduğunu, sahte belgelerle yapılan bir başvurunun iptal edilmesi gerektiğini söyledi.

  ABD de FETÖ okul açmak için evrakta sahtecilik yapmış #3

  Robertozzi, bu okulun açılması için yapılan başvuruda "karanlık işler" döndüğünü ve burada kanunsuzluk yapıldıysa FETÖ'nün diğer başvurularında da bu tür "şaibeili işler" çevirmiş olabileceğini söyledi.

  ÜÇ ÇOCUĞUN YAŞADIĞI YERE OKUL YAPMA ÇABASI

  Okul binasından bir sokak ötede yaşayan mahalle sakini tır şoförü John Surely ise AA muhabirine, "Bu bölgede bu okula ihtiyaç yok. Bu mahallede bu okula kayıt yaptırabilecek üç çocuk var sadece." dedi.

  Üç sokak ötede FETÖ'nün açmak istediği okulun muadili olduğunu ve bütün ailelerin çocuklarını oraya gönderdiğini kaydeden Surely, okulun "bir ticaret müessesesi gibi göründüğünü" dile getirdi.

  ABD de FETÖ okul açmak için evrakta sahtecilik yapmış #4

  Öte yandan, haberde FETÖ'nün sahte belgelerle yaptığı başvurunun New Jersey Eyaleti Charter Okulları Direktörü Harold Lee tarafından onaylandığı ve Lee'nin geçen temmuz ayında görevinden ayrıldığı, şimdi ise FETÖ'nün okul zinciri iLearn'de strateji şefi olarak çalıştığı belirtiliyor.

  FETÖ'NÜN 7 OKULUNA 60 MİLYON DOLARLIK DESTEK

  Başvurusu daha önce onaylanan ve eylül ayında açılması beklenen Union charter okulu, FETÖ'nün "iLearn" zincirindeki beşinci okulu olacak. FETÖ'nün New Jersey'de yönettiği 7 okulun geçen yıl 60 milyon dolardan fazla finansal destek aldığı, bu eğitim kurumlarından bazılarının kurucularının ise yüz binlerce dolar siyasi bağışta bulunduğu ifade edilmişti.

  ABD de FETÖ okul açmak için evrakta sahtecilik yapmış #5


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir