Euro
10.7634
0.16%
Dolar
9.2855
0.26%
Altın
526.52
0.02%
Borsa
1.414
0.31%
Bitcoin
572.989
2.50%
16ºC
İstanbul
Çok bulutlu 16 C

  ABD’de hava yolu şirketinin 2 binden fazla uçuşu iptal oldu

  ABD’nin en büyük hava yolu şirketlerinden Southwest Airlines'ın, hafta sonu başlayan problemler nedeniyle iptal edilen uçuş sayısı 2 bini aştı.
  • AA
  • 13.10.2021 - 07:44
  • Güncelleme : 13.10.2021 - 09:19
  ABD’de hava yolu şirketinin 2 binden fazla uçuşu iptal oldu

  Southwest Airlines'ın ABD’de 3 günlük hafta sonu tatilinde başlayan problemleri, pazartesi akşamına kadar 2 binden fazla uçuşunun iptaline, binlerce uçuşunsa gecikmesine yol açtı.

  Şirket, yayınladığı açıklamada, iptallerden hava kontrol sorunlarını ve Florida’daki hava şartlarını sorumlu tutarak uçuşların bu hafta normale dönmesine çalıştıklarını duyurdu.

  ZİNCİRLEME İPTALLERE YOL AÇTI

  Uzmanlar da ülkenin yolcu sayısı bakımından üçüncü büyük hava yolu şirketi olan Southwest’in noktadan noktaya uçuş ağının, şirketi zincirleme gecikme ve iptallere açık hale getirdiği konusunda uyarıda bulundu.

  Associated Press’e konuşan hava yolu endüstrisi danışmanı Henry H. Harteveldt, birçok hava yolu şirketince kullanılan noktadan noktaya uçuş takviminde herhangi bir uçuş iptal edildiğinde, uçak ve ekibinin gelecekte bulunmaları gereken noktaya gidemediklerini ve bu durumun zincirleme iptallere yol açtığını değerlendirdi.

  ABD’de hava yolu şirketinin 2 binden fazla uçuşu iptal oldu #1

  50 MİLYON DOLARA MAL OLMUŞTU

  Öte yandan uzmanlar, ABD’de koronavirüs salgını kapanmasının ardından haziran ayında seyahatlerin hızla artmasıyla, çalışanları erken emekli olan veya ücretsiz izinden geri dönmeyen şirketlerde çalışan sıkıntısı yaşandığına ve birçok havayolu şirketinin kapasitesinin üzerinde sefer düzenlediğine dikkati çekti.

  Yaz aylarında Southwest uçuşlarında çalışan eksikliği nedeniyle iptaller görülürken, American Airlines şirketi de Babalar Günü’nde benzer problemler yaşamıştı.

  Amerikan Spirit Airlines’ın yazın yaşadığı uçuş iptalleri şirkete yaklaşık 50 milyon dolara mal olmuştu.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir