Dolar
7.9671
0.3691%
Euro
9.4492
0.6143%
Altın
1901.9
-0.1155%
Borsa
1190.63
-0.6417%
G. Altın
487.203
0.2495%
Bitcoin
102982.54
-0.5434%
19ºC
İstanbul
Yer yer bulutlu 19 C
  ABD'de Kara Cuma çılgınlığı

  ABD'de Kara Cuma çılgınlığı

  Black Friday olarak bilinen Kara Cuma, ABD'de büyük bir alışveriş çılgınlığına neden oldu. Fırsatları değerlendiren ABD'liler yarışa girdi.
  • Haber Merkezi
  • 24.11.2017 - 09:11

  ABD'de Black Friday olarak bilinen geleneksel Kara Cuma günü, bu yıl da Kasım ayının üçüncü cumasında başladı. Alışveriş merkezlerinin önünde kuyruklar oluşturulan ABD'liler, çılgınca bir alışveriş yarışına koyuldu.

  ABD'de Kara Cuma çılgınlığı - GALERİ

  ABD de Kara Cuma çılgınlığı #1

  SAATLERCE BEKLENEN KUYRUKLAR

  İnsanlar istediği ürünleri çok uygun fiyatlara alabilmek için bir önceki günden sıraya girip kuyruk oluşturmaya başladılar. Perşembeyi cumaya bağlayan gece ise kuyruk, yerini izdihama bıraktı, AVM'lerin kapılarının açılmasıyla büyük bir hücum başladı.

  ABD de Kara Cuma çılgınlığı #2

  KAPIŞ KAPIŞ GİDEN ÜRÜNLER

  Her alanda büyük indirimlerin olduğu Kara Cuma gününde indirimlerden faydalanmak isteyenler ihtiyaçlarını giderebilmek için birbiriyle yarıştı. Kolilerle satılan ürünler elden ele kapışılırken, bazı durumlarda ise neredeyse kavga noktasına gelindi.

  ABD de Kara Cuma çılgınlığı #3

  BU YILIN DA GÖZDESİ: TEKNOLOJİ

  Her yıl olduğu gibi bu yıl da Kara Cuma'nın en çok tercih edilen ürün kategorisi teknoloji oldu. Telefonlar, tabletler, akıllı yaşam ürünlerinin arasında bu yıl en çok tercih edilen ürün televizyon oldu. Hemen hemen tüm marketlerde stoğu eriyen televizyonlar, saniyeler içinde kapış kapış satıldı.

  Dev televizyon kolilerini alabilmek için insanlar birbiriyle yarıştı.

  ABD de Kara Cuma çılgınlığı #4

  EKONOMİYE MİLYARLARCA DOLARLIK KATKI

  Her yıl kasım ayının üçüncü cumasında gerçekleşen etkinlik, devlet kasasına giren milyarlarca dolarlık gelir ile de öne çıkan bir proje. İnsanların hem uygun fiyata ihtiyaçlarının karşılanmasını sağlayan Kara Cuma, devlete demilyarlarca dolarlık nakit gelir sağlıyor.

  Henüz bitmeyen Black Friday etkinliğinde ulaşılan hasılatın da on milyarlarca doları aştığı öngörülüyor.

  Kara Cuma (Black Friday) nedir

  ABD de Kara Cuma çılgınlığı #5

  Görüş Bildir