Euro
10.1002
-0.22%
Dolar
8.5514
-0.09%
Altın
494.78
-0.4%
Borsa
1.359
-0.03%
Bitcoin
347.291
7.74%
33ºC
İstanbul
Güneşli 33 C

  AFP'nin Afrin muhabirinin rejim askerleriyle zafer pozu

  Fransız haber ajansı AFP'nin Zeytin Dalı Harekatı'nı takip eden foto muhabiri George Ourfalian'ın, Esad rejimi askerleriyle kurduğu yakınlık dikkat çekiyor.
  • AA
  • 21.02.2018 - 15:24
  AFP'nin Afrin muhabirinin rejim askerleriyle zafer pozu

  Türk askerinin Afrin'de sürdürdüğü Zeytin Dalı Harekatı'na karşı, YPG/PKK-DEAŞ'a destek vermek amacıyla, dün saat 17.00 sularında Afrin'in güneyindeki Nubul Zehra bölgesinden hareket eden rejim destekçisi terörist gruplar, uyarı amaçlı topçu ateşi üzerine kente yaklaşık 10 kilometre kala geri çekilmişti.

  AFP nin Afrin muhabirinin rejim askerleriyle zafer pozu #1

  FRANSIZ GAZETECİNİN REJİM ASKERLERİYLE YAKINLIĞI DİKKAT ÇEKTİ

  Fransız haber ajansı AFP'nin Suriye'deki foto muhabirinin, rejime bağlı terörist grupların dün Afrin bölgesine doğru ilerleyişine ilişkin görseli "Afrin merkeze girildi" şeklinde servis ettiği ve Esad rejimi askerleriyle zafer işareti yapacak kadar "yakın" ilişkiler kurduğu ortaya çıktı.

  AFP nin Afrin muhabirinin rejim askerleriyle zafer pozu #2

  AFP'DEN FRANSIZ MUHABİRİN DEZENFORMASYONUNA DÜZELTME

  Suriye'de AFP'ye çalışan foto muhabiri George Ourfalian'ın TSK'nin Afrin'de yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin dezenformasyon yapmaya çalıştığı belirlendi.

  Ourfalian'ın dün AFP için çektiği fotoğrafta "Suriye hükümeti destekçisi savaşçıların Afrin merkeze girdiği" iddiasını kullanması dikkati çekerken AFP, söz konusu bilgiyi "Esed hükümeti destekçisi savaşçıların Afrin bölgesine girişi" şeklinde düzeltti.

  AFP nin Afrin muhabirinin rejim askerleriyle zafer pozu #3

  REJİM ASKERLERİYLE ZAFER POZU

  Sosyal medyada, rejimin ünlü gazetecilerinden Şadi Hilwa ile de samimi pozlarını paylaşan Ourfalian'ın, Esad rejimi askerleriyle de sık sık görüştüğü ve yakın ilişkiler kurduğu gözlendi.

  Fotoğraflarda, AFP'ye çalışan Ourfalian'ın, Esad rejimi askerleriyle zafer işareti yapacak kadar rejime yakın olduğu ve rejimin gazetecisi gibi çalıştığı görülüyor.

  Ourfalian'ın, Esad askerlerine ait tank ve karargahlarda Esad askerleriyle çekilmiş çeşitli görüntüleri bulunuyor.

  AFP nin Afrin muhabirinin rejim askerleriyle zafer pozu #4

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir