Euro
9.0741
0.18%
Dolar
7.4724
0.1%
Altın
442.32
0.14%
Borsa
1.565
0.53%
Bitcoin
271.995
-0.91%
-2ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık -2 C

  Ağaçta mahsur kalan dağ aslanını itfaiyeciler kurtardı

  ABD'nin Kaliforniya eyaletinde bir evin bahçesine girerek ağaca çıkan dağ aslanı, ev sahibinin fark etmesi sonrası kurtarıldı.
  • Haber Merkezi
  • 18.02.2019 - 17:17
  Ağaçta mahsur kalan dağ aslanını itfaiyeciler kurtardı

  ABD itfaiyesi, ev sahibinin bahçesinde çalışırken dağ aslanı gördüğünü haber vermesinden bir süre sonra güneydeki şehre gitti. Panter ya da puma olarak da bilinen büyük dağ aslanı, bir ağacın 15 metre yüksekliğindeki dalındaydı.

  Ağaçta mahsur kalan dağ aslanını itfaiyeciler kurtardı #1

  DAĞ ASLANI KURTARILDI

  Bahçenin çevresini boşaltan itfaiye, sakinleştirici yapılan hayvanı kemerler yardımıyla aşağıya indirdi. Biyologların incelemesinin ardından dağ aslanı, yeniden vahşi yaşam alanına bırakıldı.

  Kaliforniya Balık ve Vahşi Yaşam Departmanı'ndan biyolog Kevin Brennan, "Genç dağ aslanlarının, yaşadığı alanı anlamak için vahşi yaşam bölgesinden çıkarak, doğal yaşam alanı saydığı bu bölgelere gelmesi normal bir durum." açıklaması yaptı.

  DAĞ ASLANI SALDIRILARI

  Kanada'dan Arjantin'e kadar Kuzey ve Güney Amerika kıtalarında yaşayan dağ aslanlarının, insanlara çok nadir olarak saldırdığı biliniyor.

  Colorado Parklar ve Vahşi Yaşam yetkililerine göre, yüz yıldan daha uzun süredir 10'dan daha az kişi panter saldırısında hayatını kaybetti. Bu ayın başında Colorado'nun kuzeyinde bir dağdaki parkurda koşan bir kişi, arkasından koşarak hamle yapan bir dağ aslanını öldürmüştü.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir