Euro
11.0759
3.03%
Dolar
9.515
3.29%
Altın
545.05
3.27%
Borsa
1.455
1.58%
Bitcoin
596.720
-1.81%
12ºC
İstanbul
Açık 12 C
  Alman basını ortak manşet attı: Erdoğan erken seçim istiyor

  Alman basını ortak manşet attı: Erdoğan erken seçim istiyor

  Alman basınında 6 gazete, Erdoğan'ın hükümetin kurulamaması durumunda erken seçime işaret etmesini, "Muhalefete tehdit" manşetiyle yayınladı
  • 22.06.2015 - 15:27

  Alman basını ortak manşet attı: Erdoğan erken seçim istiyor #1

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın koalisyon görüşmeleri ve hükümetin Anayasa'da öngörülen sürede kurulmaması durumunda erken seçime işaret etmesi, dış basında da yankı uyandırdı. Alman basını Erdoğan'ın sözlerini çarpıtarak, "Erdoğan muhalefeti erken seçimle tehdit ediyor" manşetiyle okuyucularına duyurup provoke etmeye çalıştı.

  İŞTE AYNI MANŞETİ ATAN O GAZETELER

  Die Welt: Erdoğan diğer partileri yeniden seçimle tehdit ediyor

  "Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan, küçük partilere yönelik baskıları artırıyor. AK Parti ile bir koalisyon kurulamaması durumunda erken seçim kararı alabileceğini söylüyor."

  Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ): Erdoğan erken seçimle tehdit ediyor

  "Muhalefet, Cumhurbaşkanı'nın partisi ile koalisyon yapmaya pek hevesli değil. Hükümet kurulması konusunda başgösteren zorluklar nedeniyle Cumhurbaşkanı Erdoğan, erken seçimle tehdit ediyor."

  Süddeutsche Zeitung (SZ): Erdoğan erken seçimle tehdit ediyor

  "Türkler iki hafta önce sandık başına giderek yeni parlamentoyu seçti ve iktidardaki AK Parti'ye önemli bir gerileme yaşattı. Şu ana kadar üç muhalefet partisinden hiçbiri AK Parti ile koalisyona yanaşmak istemiyor. 45 gün içerisinde hükümet kurulamaz ise Cumhurbaşkanı Anayasa gereği erken seçim kararı alabilir. Erdoğan bu anayasal hakkı kullanmakla tehdit ediyor."

  Stern: Cumhurbaşkanı Erdoğan erken seçimle tehdit ediyor

  "AK Parti iktidarda kalmak için koalisyon ortağı arıyor. Ancak, muhalefet iş birliğine pek yanaşmıyor. Şimdi Cumhurbaşkanı Erdoğan baskıyı arttırıyor. Hükümet kurma konusundaki zorluklar nedeniyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan erken seçimle tehdit ediyor."

  Der Spiegel: Erdoğan erken seçimle tehdit ediyor

  "Türkiye'de seçimlerin üzerinden iki hafta geçmesine karşın henüz bir hükümet oluşmuş değil. AK Parti en güçlü parti olsa da koalisyon ortağına ihtiyacı var. Parlamentoda temsil edilen diğer partiler, AK Parti ile iş birliğine sıcak bakmıyor. Şimdi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan küçük partilere baskıyı arttırdı. Eski başbakan erken seçimle tehdit ediyor."

  FOCUS: AKP yenilgisinin ardından Erdoğan erken seçimle tehdit ediyor

  "Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, koalisyon konusundaki sıkıntılar üzerine erken seçim tehdidinde bulundu."

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir