Petrol
93.66
1.43%
Euro
18.3064
0.33%
Dolar
17.9533
0.22%
Altın
1.02
-0.16%
Borsa
298
2.29%
Bitcoin
429.422
-0.31%
29ºC
İstanbul
Güneşli 29 C
  Alman ordusuna ait tesislerde büyük yangın

  Alman ordusuna ait tesislerde büyük yangın

  Savunma Teknik Birimi (WTD) 91 tesislerinde roket testleri sırasında yangın çıktı.
  • İHA
  • 23.09.2018 - 22:45

  Aşağı Saksonya eyaletine bağlı Meppen şehrindeki Alman Ordusu’na ait Savunma Teknik Birimi (WTD) 91 tesislerinde roket testleri sırasında çıkan yangın devam ediyor.

  2 BİN KİŞİ İLE MÜDAHALE EDİLİYOR

  Yangına itfaiye, kurtarma ekipleri ve askerlerle birlikte 2 bin kişinin müdahale ettiği belirtilirken, yangının ormanlık alanlara ve binalara sıçramaması için büyük çalışma başlatıldı. Alman Ordu sözcüsü, yağan yağmurla birlikte, yangının kontrol almaya çalıştıklarını ifade etti. Yangının orduya ait tesislerde çıktığı belirtilirken, tesis etrafındaki şehirlerde dumanların yükselmesi endişelere yol açıyor. Yangının çevredeki yerleşim birimlerine yayılma tehlikesi nedeniyle, Staver’de tahliye çalışmaları başlatıldı. Yangın dolayısıyla bölgedeki dumanlar büyük hava kirliliğine yol açıyor. Şu ana kadar yangın söndürmede görevli 2 bin kişiye destek olarak, çok sayıda asker görevlendirildi.

  SAVUNMA BAKANI ÖZÜR DİLEDİ: "İHMAL VAR"

  Savunma Bakanı Ursula von der Leyen (59, CDU) yangının meydana geldiği Meppen’deki Orduya ait Savunma Teknik Birimi (WTD) 91’in tesislerini ziyaret etti. Bakan Leyen daha sonra tesislere yakın yerleşim alanı Stavern’e gitti.

  Savunma Bakanı Ursula von der Leyen, yangının bir ihmal sonucu çıktığını kabul ederek, ordu adına çıkan yangından dolayı vatandaşlardan özür diledi. Öte yandan savunma bakanı, yangın söndürme çalışmasına katılan itfaiye ekipleri, teknik ekipler ve Kızılhaç yetkililerine teşekkür etti.

  Alman ordusuna ait tesislerde büyük yangın #1

  ALMAN ORDUSUNDA KÖKLÜ DEĞİŞİM İHTİYACI

  Diğer taraftan askeri uzmanlar, Alman Ordusu’nda son yıllardaki olumsuz olaylardan dolayı endişe ediyorlar. Uzmanlar, Alman Ordusu’nda köklü bir değişimin olması gerektiğine vurgu yapıyorlar. En son, Alman Tornado savaş uçakları NATO kriterlerine yeterli bulunmamış ve orduya ait bir çok tankın çalışmadığı savunma raporları sonucunda ortaya çıkmıştı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir