Euro
10.0268
0.22%
Dolar
8.234
-0.43%
Altın
484.93
0.49%
Borsa
1.441
0.95%
Bitcoin
476.150
2.20%
16ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 16 C
  Almanya'da sığınmacılar kabul için din değiştiriyor

  Almanya'da sığınmacılar kabul için din değiştiriyor

  Almanya'da kalmak isteyen sığınmacılar, kabul edilmek için kiliselere başvurarak dinlerini "Hıristiyan" olarak değiştiriyor.
  • Ajanslar
  • 19.05.2016 - 09:22

  Avrupa’da sığınmacılar ülkelerine geri gönderilmelerinin önüne geçmek için her türlü çareye başvurmaya başladı. Buna din değiştirmek de dahil...

  KİLİSELER RAHATSIZ

  Almanya’nın Focus Dergisi’nin haberine göre, Alman kiliseleri artan başvurulardan rahatsız oldu. Almanya Evanjelik Kilisesi, başvuruların büyük bölümünün “Kimliklerin din hanesinde Hıristiyan ibaresinin yer alması” hedefiyle yapıldığını ileri sürüldü. Yapılan açıklamada, “Dinler kağıt üzerinde değiştirilmek isteniyor” dendi.

  BAŞKA BİR KİLİSE İSE BROŞÜR HAZIRLATTI

  Aşağı Saksonya Katolik Kilisesi ise başvuruların memnuniyetle karşılandığını ve din değiştirme törenleri hakkında doğru bilgilendirme yapılması için Arapça ve Farsça broşürler hazırlandığını bildirdi. Sığınmacıların kilise cemaatlerinden yararlanmak ve sığınmacı başvurularında Hıristiyan din adamlarını referans gösterme avantajını kullanmak için kiliselere akın ettiği belirtiliyor.

  ÇOĞU GERİ GÖNDERİLECEK

  Almanya’da 1 milyondan fazla sığınmacı, iltica için başvurmuş durumda. Almanya başvuru sayısını azaltmak için bir dizi önlem aldı. Aralarında Tunus, Cezayir ve Fas gibi ülkelerin “güvenli ülke” ilan edilmesi bu önlemlerden biri. Uluslararası anlaşmalara göre ‘güvenli ülke’ vatandaşlarının başvuruları reddedilebiliyor ve sınır dışı edilebiliyor.

  Papa Midilli'den 12 sığınmacıyı Vatikan'a götürdü VİDEO

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir