Euro
15.5374
0.18%
Dolar
13.7334
0.51%
Altın
783.48
0.56%
Borsa
1.91
1.61%
Bitcoin
784.080
1.34%
16ºC
İstanbul
Hafif yağmur 16 C

  Almanya'da turizmciler sokaklara indi

  Alman hükümeti tarafından kendilerine yapılan maddi yardımı yetersiz bulan turizmciler, sektör için acil “kurtarma paketi” çağrısında bulundu.
  • AA
  • 27.05.2020 - 16:51
  Almanya'da turizmciler sokaklara indi

  Başkent Berlin’de 10 değişik noktada bir araya gelen seyahat acenteleri, tur operatörleri, otobüs şirketlerinin sahipleri ve çalışanları koronavirüs salgını nedeniyle zor durumda kaldıklarını ve olağanüstü koşulların devam etmesi halinde iflasların kaçınılmaz olacağını belirtti.

  ALMANYA'DA TURİZMCİLER, 'BÖYLE GİDERSE İFLAS KAÇINILMAZ' DİYOR

  Alman hükümeti tarafından kendilerine yapılan maddi yardımı yetersiz bulan turizmciler, “kurtarma paketi” çağrısında bulundu.

  Hükümet seyahat acenteleri ve tüm turizm sektörü için uzun vadeli ve sürdürülebilir bir karar verene kadar protesto gösterilerini devam ettireceklerini belirten turizmciler, kurtarma paketi olmazsa birçok işletmenin iflas edeceğini kaydetti.

  Almanya da turizmciler sokaklara indi #1

  HAVA YOLU FİRMASINA YAPILAN YARDIM DA PROTESTO EDİLDİ

  Turizmcilerin protestosundan ayrı olarak, Başbakanlık binası önünde toplanan bir başka grup da hükümetin koronavirüs salgını nedeniyle zor durumda kalan Alman hava yolu firması Lufthansa için hazırladığı 9 milyar euroluk kurtarma paketini protesto etti.

  Göstericiler, Almanya Başbakanı Angela Merkel ve Almanya Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Olaf Scholz’un maskelerini taktı.

  Öte yandan, Alman medyasına göre Alman hükümeti, sosyal mesafe kurallarını ve kısıtlamaları 29 Haziran'a kadar uzatmak için çalışma yapıyor.

  Almanya da turizmciler sokaklara indi #2

  Almanya da turizmciler sokaklara indi #3

  Almanya da turizmciler sokaklara indi #4

  Almanya da turizmciler sokaklara indi #5

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir