Euro
10.7467
0.69%
Dolar
9.2611
0.91%
Altın
526.09
-0.78%
Borsa
1.41
-0.16%
Bitcoin
568.011
4.96%
20ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 20 C

  Angela Merkel Aleksis Çipras'a telgraf çekti

  Almanya Başbakanı Angela Merkel, Yunanistan'ın yeni başbakanı Aleksis Çipras'a telgraf göndererek seçim başarısından dolayı tebrik etti.
  • 28.01.2015 - 15:43
  Angela Merkel Aleksis Çipras'a telgraf çekti

  Angela Merkel Aleksis Çipras a telgraf çekti #1

  SYRİZA’nın lideri Yunanistan’ın yeni başbakanı Aleksis Çipras’ı Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Ahmet Davutoğlu dahil olmak üzere pek çok lider telefonla arayarak seçim başarısından dolayı tebrik etti.

  İYİ DİLEKLERİNİ İLETTİ

  Herkesin telefonla arayarak tebrik ettiği Çipras'ı Almanya Başbakanı Angela Merkel telgraf göndererek tebrik etti. Telgraf metni 2 cümleden oluştu. Almanya Başbakanı Angela Merkel'in Yunanistan'da Pazar günü yapılan seçimleri kazanarak yeni kabineyi kuran Başbakan Aleksis Çipras'ı telgrafla kutladığı ve zor görevinde güçlü ve başarılı olması için iyi dileklerini ilettiği açıklandı.

  ALMANYA- YUNANİSTAN İLİŞKİLERİ

  Merkel ve hükümeti, Yunanistan'ın uluslararası kurtarma programı uyarınca üstlendiği yükümlülükleri yerine getirmesinde ısrar ediyor. Başbakanlık makamından dün yapılan açıklamaya göre Merkel kutlama mesajında, Almanya ve Yunanistan arasındaki iyi ilişkilerin "daha da derinleştirilmesi" arzusunu ifade etti.

  MERKEL'İN TELGRAFI

  "Size, başbakan olarak çalışmalarınızda güç ve başarı dilerim. Sizinle birlikte halklarımız arasında geleneksel iyi ve derin ilişkileri güçlendirip daha da derinleştirebileceğimizi umuyorum."

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir