Petrol
112.71
0.23%
Euro
17.413
0.15%
Dolar
16.6763
0.23%
Altın
973.5
0.05%
Borsa
2391
-0.46%
Bitcoin
318.662
-5.86%
26ºC
İstanbul
Çok bulutlu 26 C
  Seehofer CSU liderliğini bırakıyor

  Seehofer CSU liderliğini bırakıyor

  Almanya'da İçişleri Bakanı Horst Seehofer'in partisi CSU'nun liderliğini bırakmaya hazırlandığı açıklandı. Merkel de seçimlere aday olmayacağını açıklamıştı.
  • Haber Merkezi
  • 12.11.2018 - 12:55

  Almanya Başbakanı Angela Merkel'in ardından İçişleri Bakanı Horst Seehofer'in de partisinin liderliğini bırakmaya hazırlandığı belirtiliyor.

  Alman haber ajanı DPA'nın parti kaynaklarına dayandırdığı haberine göre Seehofer, Hristiyan Sosyal Birlik'in (CSU) liderliğinden istifa edecek. Seehofer'in istifasına ilişkin açıklamasını hafta içinde yapması bekleniyor.

  Seehofer CSU liderliğini bırakıyor #1

  KAN KAYBI SÜRÜYOR

  Bavyera'da Hristiyan Demokratlar'ın yaşadığı ağır kan kaybının sancıları devam ederken, Başbakan Angela Merkel bir daha ne parti başkanlığına ne de Başbakanlığa aday olacağını açıklamıştı. Merkel'in bu açıklamalarından sonra İçişleri Bakanlığı koltuğunda oturan Horst Seehofer'in de CSU liderliğinden istifa edeceğini açıkladı.

  Seehofer CSU liderliğini bırakıyor #2

  MERKEL İLE YAŞANAN ANLAŞMAZLIK

  Seehofer'in bu kararının İçişleri Bakanlığı için de verileceği konuşuluyor. Bakan Seehofer'in önümüzdeki günlerde görevinden istifa etmesi ve siyasetten çekilmesi bekleniyor.

  Daha önce Seehofer iltica ve göçmenlik politikalarında yaşadığı anlaşmazlık nedeniyle Merkel'e istifa resti çekmiş, politikaların düzenlenmesi gerektiğini belirtmişti.

  Seehofer CSU liderliğini bırakıyor #3

  BAVYERA ALMANYA YÖNETİMİNİ KARIŞTIRDI

  69 yaşındaki Seehofer'in liderliğini yaptığı CSU, kalesi olarak görülen Bavyera'da geçtiğimiz ay yapılan seçimlerinde yüzde 10'un üzerinde oy kaybederek eyalet meclisindeki mutlak çoğunluğunu yitirmişti. Parti ayrıca 2017'deki seçimlerde kan kaybı yaşamış ve oylarının bir kısmını sağ popülist AfD'ye kaptırmıştı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir