Euro
10.1402
0.81%
Dolar
8.6468
1.42%
Altın
487.98
1.55%
Borsa
1.419
0.1%
Bitcoin
417.579
2.55%
27ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 27 C
  Yunanistan yaralı göçmenleri zorla geri gönderiyor

  Yunanistan yaralı göçmenleri zorla geri gönderiyor

  Kaçak yollarla Yunanistan'a geçen göçmenlerin otobüsüne, dur ihtarına uymayınca ateş açan Yunan polisi, kaza yapan otobüsteki yaralı göçmenleri, bota bindirip geri yolladı.
  • AA
  • 20.10.2019 - 02:25

  İddiaya göre göçmenler, kaçakçılarla kişi başı 3 bin euro'ya anlaştılar. Yunanistan'a geçtikten sonra Yunan polisi, göçmenleri taşıyan otobüsü durdurmak istedi. Durmayan otobüse ateş eden Yunan polisi, yakaladığı göçmenleri yaralı halde Meriç Nehri'nden bota bindirerek Türkiye'ye geri gönderdi.

  Yunanistan yaralı göçmenleri zorla geri gönderiyor #1

  JANDARMA YARALI HALDE BULDU

  Alınan bilgiye göre, jandarma ekiplerince Kadıdondurma Köyü yakınlarında Afganistan, Pakistan ve Sri Lanka uyruklu 22 göçmeni yaralı halde bulundu. Yaralı halde bulunan göçmenler, Edirne'deki çeşitli hastanelere kaldırıldı.

  Yunanistan yaralı göçmenleri zorla geri gönderiyor #2

  YAŞANANLARI ANLATTI

  Uzunköprü Devlet Hastanesi'nde tedavi gören Afgan Abdülvahap Nasari (17), gazetecilere yaptığı açıklamada, kişi başı 3 bin avroya anlaştıkları göçmen kaçakçısıyla yola çıktıklarını söyledi. Yunanistan'a geçtikten sonra Yunan polisinin otobüsü durdurmak istediğini anlattı.

  Yunanistan yaralı göçmenleri zorla geri gönderiyor #3

  BOTA BİNDİRİP GERİ GÖNDERDİLER

  Nasari, "Otobüs durmayınca Yunan polisi ateş etti sonra kaza yaptık. Ambulans kaza yerine çok geç geldi. Daha sonra yaralı şekilde bizi bota bindirip Meriç Nehri'nden geri gönderdiler. Sonra bizi jandarma buldu. Hastanelere getirdi.'' ifadelerini kullandı.

  Yunanistan yaralı göçmenleri zorla geri gönderiyor #4

  KAZADA İKİ KİŞİ ÖLMÜŞ

  Tedavi altına alınan Nasari, ''Ambulans kaza yerine çok geç geldi. 12 ve 63 yaşındaki iki kişi kazada öldü. Yola 45 kişi çıkmıştık. Sırbistan'a kadar anlaşmıştık oradan da Almanya'ya gidecektik." diye konuştu.

  Yaralı düzensiz göçmenlerden 13'ü Uzunköprü Devlet Hastanesi'nde, 9'u da Edirne, Meriç ve Keşan'daki devlet hastanelerinde tedavi ediliyor.

  Yunanistan yaralı göçmenleri zorla geri gönderiyor #5

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir