Euro
10.0676
-0.11%
Dolar
8.5484
-0.18%
Altın
495.62
-0.39%
Borsa
1.352
-0.86%
Bitcoin
294.989
3.03%
28ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 28 C

  Avustralya'ya gelen sığınmacılar geri gönderildi

  Avustralya'ya kaçak teknelerle gelen sığınmacıların gemileri, sahil güvenlik gemilerine iple bağlanıp çekilerek Endonezya'ya geri götürülüyor.
  • 18.03.2014 - 08:43
  Avustralya'ya gelen sığınmacılar geri gönderildi

  Avustralya ya gelen sığınmacılar geri gönderildi #1

  Avustralya federal hükümeti, ülkeye teknelerle ulaşmaya çalışan sığınmacıların durdurulması için devreye sokulan sınır güvenliği projesinin 88 gündür başarılı bir şekilde uygulandığını açıkladı.

  Avustralya ya gelen sığınmacılar geri gönderildi #2

  TURUNCU BOTLAR SIĞINMACILARI GERİ GÖTÜRÜYOR

  Göç Bakanı Scott Morrison, parlamentoda yaptığı açıklamada, 88 gündür insan kaçakçılığına karşı başarılı çalışma yürüttüklerini söyledi. Endonezya'ya çeşitli yollardan Avustralya'ya sığınmak için gelen binlerce sığınmacının, ilk fırsatta teknelerle Avustralya'ya ulaşmak için yola çıktığı belirtiliyor. Ancak, Avustralya'ya ulaşamadan denizde yakalanan teknelerdeki sığınmacılar ya geldikleri teknelerle ya da Avustralya tarafından yapılan ''Orange Life Boat-turuncu hayat botları'' ismi verilen botlara alınıp gemilerle çekilerek, Endonezya'ya geri götürülüyor.

  GÖREVLİLER KÖTÜ DAVRANDI İDDİASI

  ABC televizyon kanalında yayınlanan bir habere göre; turuncu hayat botları ile Endonezya'ya geri götürülen sığınmacılar kendilerine görevlilerin kötü davrandığını iddia etti. Avustralya Hükümet Sözcüsü ise Deniz Kuvvetleri, Gümrük ve Sınır Koruma Servisi personeline yönelik kötü davranış iddialarını reddetti.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir