Euro
10.389
-0.43%
Dolar
8.8743
0.09%
Altın
500.96
0.38%
Borsa
1.392
0.56%
Bitcoin
388.590
5.70%
19ºC
İstanbul
Güneşli 19 C

  Azerbaycan first lady'si şehit annelerin önünde ağladı

  Mehriban Aliyeva, Ermenistan'la çatışırken şehit olan Azerbaycan askerlerinin yakınlarını ziyaret etti.
  • Ajanslar
  • 08.04.2016 - 08:58
  Azerbaycan first lady'si şehit annelerin önünde ağladı

  Azerbaycan-Ermenistan sınır hattında, şehit olan askerlerin aileleriyle biraraya gelen Azerbaycan first ladysi Mehriban Aliyeva ailelere yönelik konuşma yaparken göz yaşlarına hakim olamadı.

  Azerbaycan first lady si şehit annelerin önünde ağladı #1

  ERMENİ ASKERLERİNİN ŞEHİT ETTİĞİ ASKERLERİN YAKINLARIYLA GÖRÜŞTÜ

  Haydar Aliyev Vakfı Başkanı Mehriban Aliyeva, son günlerde temas hattında, Ermenistan tarafından ateşkesin bozulması sonucunda çıkan çatışmalarda şehit olan ve yaralanan askerlerin aile üyeleri ve yakınları ile görüştü.

  Aliyeva, Azerbaycan topraklarının işgalden kurtarılması uğruna canlarını feda eden tüm şehitlere rahmet diledi. Azerbaycan Halkının zafer duygusunu ve aynı zamanda, keder hissi yaşadığını belirten, Mehriban Aliyeva konuşmasına şöyle devam etti:

  Azerbaycan first lady si şehit annelerin önünde ağladı #2

  ANNELER, ÖNÜNÜZDE EĞİLİYORUM

  "Aziz anneler, ben bir anne olarak sizin önünüzde eğiliyorum. Öyle evlatlar büyütmüşsünüz ki, bu gün bütün halk onlarla gurur duymaktadır. Elbette, hiç bir anne istemez ki, savaş olsun, evlatlarımız genç yaşında dünyalarını değişsin. Azerbaycan devleti Ermenistan-Azerbaycan, Dağlık Karabağ sorununun barışçıl çözümü için artık 20 yılı aşkın bir süredir tüm çabayı gösteriyor. Biz istiyoruz ki, topraklarımız azad edilsin. Biz istiyoruz ki, insanlarımız kendi yurtlarına dönsün.

  Azerbaycan first lady si şehit annelerin önünde ağladı #3

  İŞGALCİLERLE MÜCADELE EDİYORUZ

  Biz işgalci değiliz. Biz işgalciler ile mücadele eden milletiz. Bizim başka bir milletin, başka halkın toprağında gözümüz yok. Biz, sadece, kendi topraklarımızı işgalden kurtarmak istiyoruz. Bu gerçeği tüm dünya biliyor ve artık kabul etmelidir. Adaletsiz, işgalci siyasetin önlemek için bizim kahraman ordumuz, kahraman evlatlarımız var. Azerbaycan halkı için her bir askerimiz değerlidir ve azizdir. Dünyanın en büyük serveti olan ömrünü Vatan uğruna kurban veren her evladımız Azerbaycan’ın tarihinde kahraman olarak yaşayacaktır. Aziz anneler, sizin yüreğinizde yaşayan Ağrı ve üzüntü eminim ki, her bir Azerbaycan kadınının kalbinde yaşıyor. Bir daha çok teşekkür ederim "dedi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir