Petrol
112.91
0.78%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
486.275
2.39%
16ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 16 C

  Başpiskopos çocuk tacizi nedeniyle atıldı

  Vatikan, çocuk tacizi skandalı nedeniyle Şili'nin başkenti Santiago'nun Başpişkoposu Cristian Precht'i meslekten men etti.
  • İHA
  • 17.09.2018 - 21:45
  Başpiskopos çocuk tacizi nedeniyle atıldı

  Çocuk tacizleri Katolik Kilisesi’nin başına dert açmaya devam ediyor.

  ŞİLİ'DE BAŞPİSKOPOS MESLEKTEN MEN EDİLDİ

  Bu kez de Vatikan’a bağlı Başpiskoposluk Yargıçları, Şili’nin başkenti Santiago’nun Başpiskoposu Cristian Precht’in meslekten men edilmesine karar verdi. Precht, daha önce de çocuk tacizi ve diğer dört rahibin çocuklara yaptığı tacizleri gizlediği gerekçesiyle 5 yıl başpiskoposluk görevinden uzaklaştırılmıştı.

  Başpiskopos çocuk tacizi nedeniyle atıldı #1

  "İKİ ŞİKAYETİN GÖZARDI EDİLDİĞİ ORTAYA KOYULDU"

  Vatikan Yargıçlar Birliği Başkanı Jaime Ortiz de Lazcano konuyla ilgili, “Bu dava Precht hakkında küçüklere cinsel taciz eylemiyle ilgili olarak yapılması gereken en az iki yeni şikayetin daha gözardı edildiğini ortaya koydu” dedi. Lazcano, bu kararın "resmi olarak" alınmış olduğunu ve Papa Francis’in de onayından geçtiğini aktardı.

  "BU SUÇU ÖRTBAS EDENLER DE ÖNEMLİ"

  Precht’in din eğitimi verdiği Alonso de Ercilla Enstitüsü öğrencilerinden Eneas Espinoza ise, “Şimdi sıra onu (Precht) koruyan, olayı örtbas eden, on yıllar boyunca bu suçları işlemesine göz yuman ve cezasız kalmasını sağlayanlarla ilgili neler yapılacağına geldi. Bu benim için çok önemli” ifadelerini kullandı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir