Petrol
115.38
1.00%
Euro
16.63
2.37%
Dolar
15.73
1.20%
Altın
932.63
1.51%
Borsa
2407
0.66%
Bitcoin
481.921
1.91%
24ºC
İstanbul
Güneşli 24 C

  İsrail askerleri Batı Şeria'daki gösterilere müdahale etti

  Yasa dışı Yahudi yerleşim birimleri ve Ayrım Duvarı'nı protesto etmek için gösteri düzenleyen Filistinlilere sert müdahale yapıldı.
  • AA
  • 21.09.2018 - 17:38
  • Güncelleme : 21.09.2018 - 17:45
  İsrail askerleri Batı Şeria'daki gösterilere müdahale etti

  İsrail askerleri, işgal altındaki Batı Şeria'nın çeşitli bölgelerinde yasa dışı Yahudi yerleşim birimleri ve Ayrım Duvarı'nı protesto etmek için gösteri düzenleyen Filistinlilere müdahale etti.

  İsrail askerleri Batı Şeria daki gösterilere müdahale etti #1

  GÖSTERİ DÜZENLENDİ

  Batı Şeria’nın Ramallah kentine bağlı Ras Karkar, Naalayn ve Bel’in beldeleri, El Halil’in Beyt Ummer beldesi ile Nablus kentine bağlı Kefr Kaddum beldesinde cuma namazı sonrası Yahudi yerleşim birimleri ile Ayrım Duvarı’nı protesto amacıyla Filistinliler tarafından gösteri düzenlendi.

  İsrail askerleri, Filistinli göstericilere plastik mermi ve göz yaşartıcı gazlarla müdahale etti.

  İsrail askerleri Batı Şeria daki gösterilere müdahale etti #2

  İSRAİL ASKERLERİNE TAŞLA KARŞILIK

  Görgü tanıklarının aktardığına göre, İsrail güçlerinin müdahalesinde birçok gösterici gazdan etkilendi, Filistinliler de İsrail askerlerine taşla karşılık verdi.

  İsrail askerlerinin Ras Karkar ile Kefr Kaddum beldelerindeki gösterilere müdahalesinde aralarında biri gazeteci olmak üzere 3 Filistinli de yaralandı.

  İsrail askerleri Batı Şeria daki gösterilere müdahale etti #3

  3 MİLYONA YAKIN FİLİSTİNLİ GEÇİŞ YAPAMIYOR

  Filistin'de 2000 yılında patlak veren Aksa İntifadası'nın (2. İntifada) ardından İsrail yönetimi, 2002 yılında "güvenlik" gerekçesiyle Batı Şeria ile İsrail arasına Ayrım Duvarı inşasına başlamıştı.

  Ayrım Duvarı nedeniyle Batı Şeria'daki 3 milyona yakın Filistinli, işgal altındaki Doğu Kudüs ve İsrail'e geçiş yapamıyor.

  İsrail askerleri Batı Şeria daki gösterilere müdahale etti #4

  İSRAİL ASKERLERİ PLASTİK VE GERÇEK MERMİ KULLANIYOR

  Ayrım Duvarı ve yasa dışı Yahudi yerleşim birimleri inşasına karşı her hafta cuma günü düzenlenen gösterilere İsrail askerleri gerçek ve plastik merminin yanı sıra göz yaşartıcı gaz ve bazen tazyikli atık suyla müdahale ediyor.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir