Petrol
98.01
-1.60%
Euro
18.4009
-0.71%
Dolar
17.9321
-0.03%
Altın
1.038
0.60%
Borsa
2864
-0.15%
Bitcoin
440.389
-0.66%
23ºC
İstanbul
Açık 23 C

  Beyaz Saray'daki yasak kaldırıldı

  Beyaz Saray'daki halk turlarında fotoğraf çekmek artık mümkün olacak. Yasağın kaldırıldığını ise, Michelle Obama sempatik yöntemle duyurdu.
  • Ajanslar
  • 02.07.2015 - 09:47
  Beyaz Saray'daki yasak kaldırıldı

  Beyaz Saray, 40 yıllık bir yasağı kaldırdı. Yasağın kalktığını, ABD First Lady'si Michelle Obama duyurdu.

  Beyaz Saray daki yasak kaldırıldı #1

  Obama, “Eğer Beyaz Saray'daki bir tura katıldıysanız, bu uyarıyı görmüş olmalısınız. Şey, artık görmeyeceksiniz” dedi.

  Instagram hesabında paylaştığı bu video ile haberi duyuran Obama, Beyaz Saray ziyaretçilerinin artık fotoğraf çekebileceğini söyledi.

  FLAŞLAR NEDENİYLE YASAKLANMIŞTI

  Beyaz Saray, eski fotoğraf  makinelerindeki flaşların saraydaki tarihi eserlere zarar vermesi üzerine yasağı uygulamaya koymuştu. Fotoğraf makinelerindeki değişim ise, yetkililerin yasağı kaldırma kararı almasını sağladı.

  Telefon kameraları ile fotoğraf çekimine izin verilen Beyaz Saray'da, video kameraları ile tripod ve selfi çubukları benzeri aksesuarlar için yasak hala geçerli.

  Beyaz Saray daki yasak kaldırıldı #2

  SARAY'DA GÜVENLİK ARTTIRILDI

  Bu arada, bir yasağın kaldığı Beyaz Saray'da, son aylarda yaşanan güvenlik skandalları üzerine güvenlik artırıldı. Beyaz Saray'ı kuşatan demir parmaklıklara sivri başlıklar monte edildi.

  ABD gizli servis görevlileri tarafından yerleştirilen sivri başlıklar, daha esaslı ve etkili bir yöntem bulununcaya kadar geçici olarak yerleştirildi.

  Geçtiğimiz eylül ayında bıçak taşıyan bir kişinin tüm güvenlik kontollerini aşması ve Beyaz Saray'a girmesi, güvenlik zafiyetini ortaya çıkarmıştı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir