Euro
15.3094
1.63%
Dolar
13.4781
1.29%
Altın
771.47
1.33%
Borsa
1.857
0%
Bitcoin
778.810
2.12%
9ºC
İstanbul
Açık 9 C
  CNN, savaşa dönen ABD eylemlerini yayınlamıyor

  CNN, savaşa dönen ABD eylemlerini yayınlamıyor

  ABD’de polisin katlettiği George Floyd’un ölümünün ardından savaş alanına dönen ülkenin ana akım medyası, olaylar yokmuşçasına normal akışlarına devam ediyor.
  • Haber Merkezi
  • 28.05.2020 - 10:17
  • Güncelleme : 28.05.2020 - 10:17

  Gözaltına alınırken boğarak öldürülen ABD vatandaşının ölümü, ülke genelinde yakın zamanda dineceğe benzemeyen protestolar başlattı.

  Dünden beri, başta Minneapolis olmak üzere ülkenin birçok noktasında başlayan protesto eylemleri, Floyd’un öldürüldüğü noktada şiddetlendi. Kentte göstericilere biber gazı ve plastik mermi sıkılırken akşam saatlerinden itibaren bölgedeki tüm dükkanlar yağmalanmaya başladı.

  CNN YUMUŞAK GÜNDEMİNE DEVAM EDİYOR

  Tüm dünya gözlerini ABD’ye çevirmişken, ülkenin sözde duyarlı ana akım medyası, yaşanan bu kaos ortamını ısrarla görmezden geliyor.

  Ülke medyasının bayrak taşıyıcısı CNN, ne Floyd’un ölümüne ne de savaş alanına dönen sokaklara, ana gündeminde yer vermedi.

  CNN, savaşa dönen ABD eylemlerini yayınlamıyor #1

  Türkiye’de yaşanan herhangi bir olayda bire bin katarak provokatörlük görevi üstlenen, sözde demokrasi savunuculuğu yapan CNN, kendi ülkesindeki demokrasi ihlallerine ise gözlerini tamamen kapattı.

  ANA AKIM MEDYANIN HALİ İÇLER ACISI

  Ülkenin en büyük yayın kuruluşunda durum böyleyken, ana akım medyada da durum farklı değil.

  New York Times, Washington Post gibi basın kuruluşları, artan şiddet olaylarını ne basılı yayınlarına ne de internet edisyonlarına koymayı tercih etmedi.

  CNN, savaşa dönen ABD eylemlerini yayınlamıyor #2

  MANŞETLERDE ABD YOK, HONG KONG VAR

  Ana sayfalarını sadece koronavirüs, Hong Kong’ta yaşanan eylemlere ayıran sözde ilkeli yayın organları, tüm dünyaya demokrasi dersi vermeye çalışırken kendi yaşadıkları ikiyüzlülüğü de gözler önüne serdi.

  CNN, savaşa dönen ABD eylemlerini yayınlamıyor #3

  CNN, savaşa dönen ABD eylemlerini yayınlamıyor #4

  ABD’deki gösterilerde marketi yağmalayan kişi öldürüldü ViDEO

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir