Euro
10.1157
-0.06%
Dolar
8.5551
-0.05%
Altın
496.49
0.27%
Borsa
1.36
0%
Bitcoin
341.473
7.67%
23ºC
İstanbul
Güneşli 23 C
  Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Putin Türkiye'de görüşecek

  Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Putin Türkiye'de görüşecek

  Türkiye'ye gelecek olan Rus devlet adamı Vladimir Putin ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 28 Eylül'de görüşecek.
  • AA
  • 20.09.2017 - 23:55

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Birleşmiş Milletler (BM) Kentler ve İklim Değişikliği Özel Temsilcisi ve eski New York Belediye Başkanı Michael Bloomberg tarafından New York Plaza Otel'de düzenlenen "Bloomberg Küresel İş Forumu"nda soruları yanıtladı.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Putin Türkiye de görüşecek #1

  İLK GÖRÜŞME PAZARTESİ

  Rusya Devlet Başkanı Putin ile pazartesi günü telefonla görüşme gerçekleştireceklerini belirten Erdoğan, "Perşembe günü bir akşam yemeği yiyeceğiz beraber. Suriye'de ne oluyor ne bitiyor bunları konuşacağız." dedi.

  Erdoğan ve Putin, başta Suriye'de yaşanan gelişmeler olmak üzere Türkiye'nin Rusya'dan satın almayı planladığı S-400 hava savunma sistemleri konusunu da görüşecek.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Putin Türkiye de görüşecek #2

  SON GÖRÜŞME ALMANYA'DA OLMUŞTU

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya'da düzenlenen G20 Liderler Zirvesi kapsamında 8 Temmuz'da Rusya Devlet Başkanı Putin ile bir görüşme gerçekleştirmişti.

  Yaklaşık bir saat görüşen 2 lider, G20'de Suriye ve Irak kapsamında bölgede yaşananları ele almıştı.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Putin Türkiye de görüşecek #3

  Erdoğan, "Görüşmemizi bu bakımdan da çok önemsiyorum. Beklentiler yüksek, tabii özellikle aramızdaki bu ilişkilerin ikili ilişkilerle de güçlendirilmiş olması hakikaten her iki ülke halkına da örnek olarak fayda sağlıyor." açıklamasında bulunmuştu.

  Putin de "Suriye krizinin çözümünde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın önemli çabaları var. Türkiye'nin rolü sayesinde Suriye'deki durum daha iyiye giderken, terörle mücadelede önemli bir mesafe katedildi." ifadesini kullanmıştı

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir