Euro
15.2254
-0.50%
Dolar
13.4992
-0.06%
Altın
799.8690
-0.08%
Borsa
1942
1.69%
Bitcoin
500.505
8.10%
0ºC
İstanbul
Çok bulutlu 0 C

  Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nın ilk yabancı konuğu Papa olacak

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ilk kabullerine başladığı yeni Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nın ilk yabancı konuğu belli oldu.
  • 07.11.2014 - 23:04
  Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nın ilk yabancı konuğu Papa olacak

  Cumhurbaşkanlığı Sarayı nın ilk yabancı konuğu Papa olacak #1

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda ilk resmi konuk olarak, Papa Francis'i ağırlayacak. Papa, Türkiye'ye 28 Kasım'da gelecek.

  A TİPİ RESMİ TÖREN

  Hristiyan Katoliklerin ruhani lideri olan Papa Francis, aynı zamanda "Devlet Başkanı" sıfatı da taşıdığından, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından ağırlanacak.

  Türkiye, Papa'nın "Devlet Başkanı" olduğu Vatikan Devleti'ni resmen tanıyan ülkeler arasında yer alıyor. Bu nedenle Papa için, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda "A tipi resmi tören" yapılacak.

  ANITKABİR'İ DE ZİYARET EDECEK

  Papa'nın Ankara ziyareti Anıtkabir ile başlayacak. Ardından da Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda devlet töreni ile, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından karşılanacak Papa'nın Ankara'daki diğer görüşmeleri ise Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'le olacak.

  Ziyaretinin ikinci günü İstanbul'a gidecek olan Papa Francis, sırasıyla Ayasofya Müzesi ve Sultanahmet Camii’ni gezecek olan Papa Francesko, Şişli’deki Saint Esprit (Kutsal Ruh) Katolik Kilisesi’nde bir ayin yapacak.


  Görüş Bildir