Euro
15.2467
0.19%
Dolar
13.5149
0.18%
Altın
775.41
0.13%
Borsa
1.981
2.78%
Bitcoin
708.157
-0.48%
11ºC
İstanbul
Bulutlu 11 C

  Eski İsrail Başbakanı Ehud Barak: Netanyahu diktatör

  Ehud Barak, İsrail Başbakanı Netanyahu'nun koronavirüsü bahane ettiğini söyledi. Barak, tartışmaların odağındaki isim için "Hiç şansı olmadığını biliyor" dedi.
  • AA
  • 29.09.2020 - 18:00
  Eski İsrail Başbakanı Ehud Barak: Netanyahu diktatör

  İsrail'in eski Başbakanı Ehud Barak, Başbakan Binyamin Netanyahu'yu sert sözlerle eleştirdi.

  Tel Aviv'deki 103 adlı yerel bir radyoya konuk olan Ehud Barak, "Netanyahu bir diktatördür. İsrail'deki gösterilerin onu siyasi olarak bitireceğini anlıyor. " dedi.

  "Göstericiler, Netanyahu'nun koronavirüsü bahane ederek, kendisine karşı yapılan protestoları engellemeye çalıştığını söylüyor." diye konuşan Barak, şöyle devam etti:

  "HALKI KORONAYA KARŞI KORUMAYA ÇALIŞMIYOR"

  "Ülkede bir sivil çatışma var. Herkes, Netanyahu'nun halkı koronavirüsü karşı korumakla değil, yolsuzlukla yargılandığı mahkemeyi iptal etmekle veya gösterileri sona erdirmekle ilgilendiğini düşünüyor. Çünkü Netanyahu, olayları olağanüstü hal kanunlarıyla kontrol altına almak istiyor."

  Eski İsrail Başbakanı Ehud Barak: Netanyahu diktatör #1

  "HİÇ ŞANSI YOK"

  Netanyahu'nun yeni bir seçim için şansının kalmadığını anladığını söyleyen Barak, "Son 1 buçuk sene içerisinde yapılan 3 seçimde de çoğunluğu kazanamayarak başarısız oldu. Netanyahu, koronavirüs ve önümüzdeki altı ay içinde bitmesi mümkün olmayan ekonomik krizden sonra hiç şansı olmadığını biliyor." şeklinde konuştu.

  Netanyahu'nun olağanüstü hal kanunlarıyla kontrolü sağlamaya çalışacağına dikkati çeken Barak, gösterilerden taviz verilmemesi gerektiğini ifade etti.

  NETANYAHU KARŞITI GÖSTERİLER

  İsrail’de 4 ayı aşkın süredir, koronavirüs salgınını kötü yönettiği ve hakkındaki yolsuzluk davası nedeniyle Netanyahu’nun istifası için gösteriler düzenleniyordu.

  İsrail kabinesi, karantinayı gerekçe göstererek protestoların sınırlandırılmasını istemiş, ancak Meclis bunu reddetmişti.

  İsrail'de Netanyahu karşıtı gösteri ViDEO

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir