Dolar
8.3149
0.3209%
Euro
9.7194
0.3976%
Altın
1873.64
0.3089%
Borsa
1126.99
0%
G. Altın
500.325
0.5912%
Bitcoin
113038.01
0.3709%
14ºC
İstanbul
Çok bulutlu 14 C

  Fransa'da Macron karşıtı yürüyüşte olaylar çıktı

  Fransa’da Sosyal Cephe, Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un politikalarına karşı Elysee Sarayı'na yürüyüş düzenledi. Yürüyüşte olaylar çıktı.
  • Haber Merkezi
  • 19.11.2017 - 11:59
  Fransa'da Macron karşıtı yürüyüşte olaylar çıktı

  Fransa'nın başkenti Paris'te hareketli dakikalar yaşandı. Sosyal Cephe, Fransız Cumhurbaşkanı Macron’un yeni politikasına karşı düzenlediği Elysee Sarayı yürüyüşüne tüm sendika ve siyasi dernekleri davet etti.

  Fransa'da Macron karşıtı yürüyüşte olaylar çıktı- VİDEO

  SOSYAL ADALET EYLEMİ

  Dayanışma, karşılıklı yardım ve sosyal adaletli bir dünya için Macron’un antisosyal politikalarını kaldırması gerektiğini açıklayan ve bu sebeple eylemi gerçekleştiren Sosyal Cephe, konuyla ilgili başka bir açıklamada bulunmadı.

  Fransa da Macron karşıtı yürüyüşte olaylar çıktı #1

  Katılımcı sayısının düşük olduğu eylemin başlangıcında polis bulunmazken, eyleme katılan bir grubun bir banka camlarını kırmasıyla polis Peru Meydanı'nda güvenlik önlemleri aldı. Meydandan uzun süre ayrılmayan eylemcilerin Elysee Sarayı'na ulaşımlarının engellenmesi için polis gece geç saatlere kadar Peru Meydanı'ndaydı.

  SOKAKLAR SAVAŞ ALANINA DÖNDÜ

  Olaysız olarak yürüyüş planı ile başlayan gösteri Paris sokaklarını savaş alanına çevirdi. Polislerin gözetiminde yürüyen göstericilerin bir kısmı çevredeki dükkanlara saldırdılar. Camları kıran göstericiler, bazı dükkanları da ateşe verdi.

  Fransa da Macron karşıtı yürüyüşte olaylar çıktı #2

  Fransa da Macron karşıtı yürüyüşte olaylar çıktı #3

  Yer yer gerçekleşen taşkınlık eylemlerine polis müdahalesi gecikmedi. Eylemlerin taşlı sopalı müdahalesine polislerin cevabı da biber gazı ile oldu. Göstericilerin büyük bir kısmı müdahale sonrasında kaçarken, kalan göstericiler polisler tarafından gözaltına alındı.

  Fransa da Macron karşıtı yürüyüşte olaylar çıktı #4

  Fransa da Macron karşıtı yürüyüşte olaylar çıktı #5

  Görüş Bildir