Petrol
98.01
-1.60%
Euro
18.4009
-0.71%
Dolar
17.9321
-0.03%
Altın
1.038
0.60%
Borsa
2864
-0.15%
Bitcoin
441.541
0.43%
29ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 29 C

  Gazze’de bir morgun kapısında yazan anlamlı ayet

  İsrail’in günlerdir ağır silahlarla katliam yaptığı Gazze’de bir morgun kapısında yazan bir ayet oldukça duygulandırıyor.
  • 31.07.2014 - 15:33
  Gazze’de bir morgun kapısında yazan anlamlı ayet

  ayet

  İsrail, çoluk çocuk demeden Gazze’de katliam yapmaya devam ediyor. İsrail'in 8 Temmuz'da başlattığı saldırılardan bu yana Gazze’de şehit olanların sayısı bin 300’lere dayandı, yaralı sayısı ise 8 bin civarında...

  DÜNYA KATLİAMA SESSİZ

  Dünya ülkeleri ise gözleri önünde yaşanan bu büyük acıya karşı adeta kör, sağır ve dilsiz kesildi. Dünya ülkelerinin, zalimin ve güçlünün yanında yer alan ikiyüzlü politikaları, zevklerinden ve lüks hayatlarından başlarını kaldırıp Gazze’yi göremeyecek kadar körleşmiş Arap liderlerinin duyarsızlığı karşısında, Gazzelilerin Allah’a sığınmak ve ona teslim olmak dışında bir çareleri kalmadı.

  MORG KAPISINDA ANLAMLI AYET

  Haber 7'nin haberine göre;  Gazze’de bu teslimiyeti ve inancı her karede görmek mümkün. Bir morgun kapısında yazılmış bir ayet bunun en güzel örneği. Tıpkı Uhud Savaşında Peygamber Efendimiz’in sahabesiyle dalga geçmeye çalışan Mekkeli müşriklere Hz Ömer’in verdiği cevap gibi;‘’Bizim ölülerimiz cennete, sizin ölüleriniz cehenneme gidecek’’

  Gazze’de günde binlerce şehidin cenazesinin getirildiği morgun kapısına yazılan Tevbe Suresi’nin 111. Ayeti insanı bir hayli duygulandırıyor.

  İşte o ayet:

  Gazze’de bir morgun kapısında yazan anlamlı ayet #2

  Ayetin meali:

  ''Allah muhakkak ki; Allah yolunda savaşan, böylece öldüren ve öldürülen mü'minlerden cennet karşılığında, canlarını ve mallarını satın almıştır''.

  Gazze’de bir morgun kapısında yazan anlamlı ayet #3


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir