Petrol
115.32
1.01%
Euro
17.4088
-0.86%
Dolar
16.1911
-0.96%
Altın
964.88
-0.79%
Borsa
2439
0.00%
Bitcoin
476.311
0.93%
18ºC
İstanbul
Güneşli 18 C

  Hintli milletvekili zorla oruç bozmaya çalıştı İZLE

  Hindistan'da, Hindu milliyetçisi bir milletvekilinin Ramazan'da oruç tutan Müslüman bir kişiye, zorla ekmek yedirmeye çalışması büyük tepki topladı.
  • 23.07.2014 - 15:08
  Hintli milletvekili zorla oruç bozmaya çalıştı İZLE

  hint

  BBC'nin haberine göre; Hindistan'ı ayağa kaldıran olay geçen hafta Perşembe günü başkent Yeni Delhi'de yaşandı. Vichare'nin konukevi çalışanını ekmek yemeğe zorlarken çekilmiş görüntüleri Hindistan televizyonunda yayımlandı.

  Hintli milletvekili zorla oruç bozmaya çalıştı İZLE

  "VERİLEN YEMEK KALİTESİZ"

  Sert şekilde eleştirilen Vichare ise sadece konukevinde verilen yemeğin kalitesiz olduğunu göstermeye çalıştığını söyledi. Vichare, "Konukevinin kantini iyi yönetilmiyor. Yaptıkları çapatiler (tam buğday unundan yapılan ve içine maya konmayan Hint ekmeği) çok kötü. Sebzeler de kalitesiz" dedi.

  Hintli milletvekili zorla oruç bozmaya çalıştı İZLE #2

  PARTİSİNE 'KIŞKIRTMA' SUÇLAMASI

  Vichare'nin üyesi olduğu Hindu milliyetçisi Shiv Sena Partisi ise geçmişte birçok kez Hindular ile Müslümanlar arasındaki çatışmaları kışkırtmakla suçlanmıştı. Hindistan'ın en büyük altıncı partisi olan Shiv Sena'nın Parlamento'da 18 milletvekili bulunuyor.

  HİNDU MİLLİYETÇİSİ TAVRIYLA BİLİNİYOR

  Shiv Sena, Hindistan'da Mayıs ayında yapılan genel seçimler sonrası iktidara gelen Başbakan Narendra Modi'nin Bharatiya Janata Partisi'nin (BJP) müttefiklerinden. BJP de Hindu milliyetçisi tavrıyla biliniyor.

  Hintli milletvekili zorla oruç bozmaya çalıştı İZLE #3


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir