Euro
10.3223
0.04%
Dolar
8.8166
-0.01%
Altın
496.04
-0.03%
Borsa
1.392
0.51%
Bitcoin
380.527
-0.44%
17ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 17 C
  Hollanda'da cami önünde İslam karşıtı gösteri

  Hollanda'da cami önünde İslam karşıtı gösteri

  Kendilerini "Batı'nın İslamlaşmasına karşı vatansever Avrupalılar" olarak tanımlayan PEGIDA'nın düzenlediği gösteride, İslam karşıtı film izletildi ve İslam'a hakaret eden konuşmalar yapıldı.
  • AA
  • 17.01.2019 - 06:06

  Hollanda'da yapılan islam karşıtı gösteride, caminin etrafındaki geniş alana kapalı ve yüksek barikatlar kurularak alınan yoğun güvenlik önlemlerinin yanı sıra çok sayıda polis görev aldı.

  Hollanda da cami önünde İslam karşıtı gösteri #1

  PROVOKATİF AÇIKLAMALAR YAPILDI

  Caminin girişinin karşısında yapılan gösteri sonrası PEGIDA hareketi mensuplarının provokatif açıklamalarına, kapalı alanın dışında barikatların arkasında tepki gösteren bazı semt sakinleri ile polis arasında kısa süreliğine arbede yaşandı. Polis, arbedede 2 kişiyi gözaltına aldı.

  Hollanda'da cami önünde İslam karşıtı gösteri VİDEO

  Hollanda da cami önünde İslam karşıtı gösteri #2

  "ONLARI GÖRMEZDEN GELİYORUZ"

  Abi Bakir İssidik Cami Vakfı Basın Sözcüsü Jamal Houri, PEGIDA'nın yaptığı eylemler ve açıklamalarla provokatif bir grup olduğunu belirtti.
  Houri, "Gösteri olarak seçtikleri alan provokatif olsa da biz cami yönetimi ve cemaati olarak onların provokasyonuna gelmeyerek, onları tamamen görmezden gelme kararı aldık. Bu onlara verebileceğimiz en iyi karşılıktır. Çünkü verilen ilgi onların lehine olacaktır." dedi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir