Petrol
96.28
1.43%
Euro
18.3065
0.36%
Dolar
17.9524
0.22%
Altın
1.032
0.89%
Borsa
2795
0.00%
Bitcoin
431.201
3.41%
30ºC
İstanbul
Güneşli 30 C

  İnmeyi reddeden yolcuları uçaktan soğuk hava ile kovdular

  Hindistan'da bir uçakta rötar yapınca pilot yolcuları uçaktan indirmek istedi. O sırada dışarda yağan yağmur nedeniyle uçaktan inmeyen yolcuları pilot klimanın soğuk havası ile kovdu.
  • Haber Merkezi
  • 22.06.2018 - 14:36
  İnmeyi reddeden yolcuları uçaktan soğuk hava ile kovdular

  Havacılık dünyasında yabancı firmaların sıkça yaşattığı skandallar silsilesine bir yenisi daha eklendi. Air Asia Havayolu şirketi pilotu uçaktan yolcuları indirmek için değişik bir yönteme başvurdu.

  İnmeyi reddeden yolcuları uçaktan soğuk hava ile kovdular #1

  RÖTAR YAPAN UÇAKTAN İNMEDİLER

  Hindistan'da Kalküta-Bagdogra iç hat seferinde 4.5 saat rötar yapınca, pilot yolculardan uçağı terketmelerini istedi. Ancak dışarda yağan aşırı yağmur nedeniyle yolcular uçaktan inmeyi reddetti. Fakat pilot yolcuların inmesi konusunda oldukça ısrarcıydı.

  İnmeyi reddeden yolcuları uçaktan soğuk hava ile kovdular VİDEO

  SOĞUK HAVA İLE YOLCULARI KOVDULAR

  Dışarda yağan yağmur nedeniyle uçağı terk etmek istemeyen yolculara karşın pilot uçağın boşltılması konusunda oldukça ısrarcıydı. Bunun üzerine klimayı sonuna kadar açan pilot, üzerlerine soğuk hava püskürterek yolcuları uçağı terketmeye zorladı. Yoğunlaşan hava uçağın içinde sanki yangın varmış gibi yoğun sis oluşmasına neden oldu.

  Görgü tanıkları olay sırasında çocukların ağladığını ve bazı yolcuların kustuğunu bildirirken Air Asia Havayolu şirketi sözcüsü olayın ardından yaptığı açıklamada klimanın yoğun şekilde yolcuların üzerine soğuk hava üflemesinin bir tehlike oluşturmadığını öne sürdürdü. Yolcular uçakta yaşananlar nedeniyle şikayetçi oldu.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir