Petrol
108.56
-3.01%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
475.454
-0.41%
14ºC
İstanbul
Yağmur 14 C
  İsrail ABD'nin Suriye'deki askerlerini çekmesine karşı

  İsrail ABD'nin Suriye'deki askerlerini çekmesine karşı

  YPG gibi İsrail de ABD'nin Suriye'den askerlerini çekmesini istemediklerini, oradaki teröristlere yardım ettiklerini söyledi.
  • AA
  • 07.11.2019 - 08:54

  ABD Başkanı Donald Trump, Suriye'den askerlerini çekeceğini açıklamıştı.

  Suriye'den asker çekme kararını açıklayan Trump'ın yeni stratejisi, bölgedeki petrol kuyularının kontrolünü askeri varlık yoluyla elinde tutmak yönünde.

  Bu durum, Türkiye'yi kınayıp terör örgütü YPG'ye insani yardım ulaştırdıklarını açıklayan İsrail'in hoşuna gitmedi.

  "ABD SURİYE'DEN ASKERLERİNİ ÇEKMESİN"

  İsrail Meclisi'nde düzenlenen Suriye konulu özel oturumda konuşan Dışişleri Bakan Yardımcısı Tzipi Hotovely, ABD Başkanı Donald Trump'ın Suriye’deki askerlerini çekme kararına dair "ABD’nin Suriye’den askerlerini çekmesine karşı olduğumuzu Washington yönetimine ilettik." dedi.

  "İSRAİL İÇİN TEHLİKELİ BİR NETİCE"

  "Kürtlerin Suriye’nin kuzeyindeki egemenliğinin sona erme ihtimali İsrail için tehlikeli bir netice doğurur." diyen Hotovely, bunun da başta İran olmak üzere bölgedeki olumsuz güçleri güçlendireceğini savundu.

  İsrail ABD nin Suriye deki askerlerini çekmesine karşı #1

  'TERÖRİSTLERE YARDIM EDİYORUZ AMA PAYLAŞMAYACAĞIZ'

  Hotovely, söz konusu oturumda ayrıca, "Türkiye’nin Suriye’de operasyon düzenlediği alanlarda bulunan Kürtlere farklı şekillerde yardım ediyoruz." ifadelerini kullandı. "İsrail, Kürtlere yardım etmeye muktedirdir ve bunun meyvesini ileride alacağımızdan eminim." diyen Hotovely, ülkesinin ne tür insani yardımda bulunduğuna ilişkin detayları ise paylaşamayacağını belirtti.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir