Petrol
112.91
0.78%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
480.912
1.27%
16ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 16 C

  İsrail ordusu Gazze'de Filistinlileri canlı kalkan yaptı

  İsrail'in, yaz boyunca sürdürdüğü Gazze saldırılarında Filistinlileri canlı kalkan yaparak uluslararası hukuku ihlal ettiği bildirildi.
  • 30.10.2014 - 23:01
  İsrail ordusu Gazze'de Filistinlileri canlı kalkan yaptı

  İsrail ordusu Gazze de Filistinlileri canlı kalkan yaptı #1

  Merkezi İsviçre'de bulunan Euro-Mid İnsan Hakları Gözlemci Kuruluşunca Londra'da düzenlenen basın toplantısında "İsrail'in Filistinli sivilleri canlı kalkan olarak kullanmaları" başlıklı rapor yayımladı.

  "BİRLEŞMİŞ MİLLETLER KANITLARI İNCELEMELİ"

  İsrail'in, Filistinlileri Gazze saldırıları boyunca canlı kalkan yaptığı vurgulanan raporda, "Filistinliler dövülmüş ve uzun süre güneş altında bekletilmiştir" denildi. Bölgeye giden gözlemciler tarafından ulaşılan tanıkların ifadeleriyle toplanan kanıtlarla kaleme alınan raporda ayrıca, İsrail ordusunun işlediği insanlık suçlarından dolayı soruşturulması ve yargılanması gerektiği kaydedildi. Euro-Mid, Birleşmiş Milletler'i raporda ortaya konan kanıtları incelemeye çağırdı.

  "İSRAİL GAZZE'DE AYRIM GÖZETMEDİ"

  Euro-Mid hukuk danışmanı İhsan Adel, AA'ya yaptığı açıklamada, topladıkları kanıtları BM'ye sunacaklarını söyledi. Euro-Mid tarafından bugün yayımlanan bir diğer raporda da "İsrail ordusunun Gazze'ye bilerek ve ayrım gözetmeksizin saldırdığı" belirtildi.  Kuruluş raporunda, "Gazze'nin yeniden inşaası Filistinliler için gerekli. Ancak işlenen suçların sorumluları yargılanmazsa bu Filistinliler için umutsuz ve onursuz bir yaşam anlamına gelecektir" ifadelerine yer verdi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir