Petrol
93.7
0.05%
Euro
18.2677
-0.05%
Dolar
17.9612
0.07%
Altın
1.018
0.11%
Borsa
298
0.00%
Bitcoin
423.453
-1.55%
22ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 22 C

  Joe Biden'dan temiz enerji teknolojilerine yatırım çağrısı

  İklim değişikliğiyle mücadeleyi değerlendiren Biden, endüstri alanında inovasyona yatırım yapılması gerektiğini söyledi.
  • AA
  • 23.04.2021 - 17:58
  • Güncelleme : 23.04.2021 - 18:02
  Joe Biden'dan temiz enerji teknolojilerine yatırım çağrısı

  ABD Başkanı Joe Biden, iklim değişikliğiyle ilgili zirvede konuştu.

  Biden'ın ​​​​​​​26 Mart'ta 40 dünya liderine gönderdiği davet üzerine ABD’nin ev sahipliğinde çevrim içi yapılan ve dün başlayan İklim Zirvesi, bugün de devam etti.

  Biden, zirvenin 5. oturumu olan "İklim Eylemi İçin Ekonomik Fırsatlar" başlıklı oturumda düşüncelerini paylaştı.

  "ÇOK İYİ İLERLEME KAYDETTİK"

  Zirveye katılan tüm dünya liderlerine teşekkür eden Biden, "Şu ana kadar çok iyi ilerleme kaydettiğimize inanıyorum. Varoluşsal bir tehdit olan iklim değişikliğiyle mücadelede bize yardım için yeni taahhütler açıklayan tüm liderlere minnettarım." ifadesini kullandı.

  Biden, kasımda Glasgow'da düzenlenecek "BM İklim Değişikliği Konferansı" için de bu zirvenin iyi bir başlangıç olduğuna işaret ederek, bu son oturumun iş sektörünün iklim değişikliğine etkileriyle ilgili olduğunu kaydetti.

  Joe Biden dan temiz enerji teknolojilerine yatırım çağrısı #1

  İNOVASYON YATIRIMI VURGUSU

  İklim değişikliğiyle mücadele için dünya genelinde endüstri alanında inovasyona yatırım yapılması gerektiğinin altını çizen Biden, "Tek bir teknoloji, kendi başına iklim değişikliğine çözüm değildir. Bu nedenle şu anda de her sektör, inovasyona yatırım yapmalıdır." değerlendirmesinde bulundu.

  Biden, tüm ülkeler için sıfır emisyon hedefine ulaşmaya çalışacaklarını kaydederek, "Net sıfır emisyona giden yolda tüm ülkeler, yeni ve temiz enerji teknolojilerine yatırım yapmalı." dedi.

  Rus Devlet Başkanı Vladimir Putin'in dünkü konuşmasında yaptığı "karbondioksitin engellenmesi için dünyanın iş birliği yapması" çağrısını yürekten desteklediğini vurgulayan Biden, diğer ülkelerin de bu tavrı benimsemesi gerektiğini sözlerine ekledi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir