Petrol
76.5
0.00%
Euro
19.6781
-0.05%
Dolar
18.6439
0.03%
Altın
1.072
0.10%
Borsa
4856
0.60%
Bitcoin
325.589
2.13%
12ºC
İstanbul
Hafif yağmur 12 C

  Kanada Başbakanı Justin Trudeau Ramazan mesajı paylaştı

  Trudeau, "Eşim Sophie ve ben bu mübarek ayı ihya edeceklere, huzurlu ve mübarek bir ramazan diliyoruz." dedi.
  • AA
  • 06.06.2016 - 11:39
  Kanada Başbakanı Justin Trudeau Ramazan mesajı paylaştı

  Daha önce namaz kılarken çekilmiş fotoğrafı ortaya çıkan Kanada Başbakanı Justin Trudeau, ramazan ayı dolayısıyla mesaj yayımladı.

  Kanada Başbakanı Justin Trudeau Ramazan mesajı paylaştı #1

  "RUHSAL YOLCULUK"

  Mesajında, "Kanada ve dünyadaki Müslümanların Kur'an-ı Kerim'in Hz. Muhammed'e vahiy edilmesini anmak için bir ay sürecek oruç, namaz ve tefekkür ile ruhsal yolculuğa çıkacaklarını" belirten Trudeau, Müslümanların ramazan boyunca, gündüz saatlerinde oruç tutarak sabırlarını ve Allah’a yakınlıklarını artıracaklarını, fakirlere karşı cömertlik göstereceklerini ifade etti.

  Kanada Başbakanı Justin Trudeau Ramazan mesajı paylaştı #2
  (Kanada Başbakanı'nın 2013 yılının ramazan ayında çekilen fotoğrafı)

  "RAMAZAN AYI ŞÜKRETMEYİ HATIRLATIR"

  Trudeau, ramazan mesajına şöyle devam etti: "Ramazan ayı Müslümanların toplumla iç içe olduğu zamandır. Bu ayda Müslümanlar komşularını ve arkadaşlarını iftar sofralarına çağırarak, yedikleri yemeklerini paylaşır, birlikte ibadet ederler ve birbirlerini sadaka vermeye ve hayırsever olmaya teşvik ederler. Ramazan ayı sahip olduğumuz sayısız nimetlere şükür etmemizi ve bu nimetlere sahip olmayan ihtiyaç sahiplerini kendimizden önce düşünmemiz gerektiğini hatırlatır.

  "KANADA'NIN KÜLTÜREL ÇEŞİTLİLİĞİ.."

  Toplum olarak bu vakti, Müslüman topluluklarımızın ülkemizin dokusuna kazandırdığı paha biçilemez zenginliklere karşı minnettarlığımızı göstermeye ayırmak istiyorum. Kanada'nın kültürel çeşitliliği, ülkemizin en önemli güçlerinden biri olduğu gibi aynı zamanda en önemli gurur kaynaklarından biridir.

  Ailemiz adına, eşim Sophie ve ben bu mübarek ayı ihya edeceklere, huzurlu ve mübarek ramazan ayı diliyoruz. Hayırlı ramazanlar!"


  Görüş Bildir